Celjani
Celjani do druge zmage v letošnji sezoni
Iz tabora Maribora pred derbijem z Olimpijo

V odločilni akciji je najprej Marko Pridigar ubranil poskus Bedeja Osujija, a je bil na pravem mestu Filipović, ki je žogo z okoli metra potisnil v mrežo. Tik pred tem je imel Rudar izjemno priložnost, vendar je vratar Grega Sorčan ubranil poskus Edina Junuzovića z glavo.

Srečanje v Novi Gorici se je razživelo šele v zadnji "tretjini", to je po polurni prekinitvi, ki je nastopila zaradi električnega mrka v novogoriškem Športnem parku. Srečanje je bilo namreč v 63. minuti prekinjeno, ker so na stadionu - domnevno zaradi pregretosti - ugasnili žarometi. Pred tem je imel edino omembe vredno priložnost Rudar, za katerega je Milan Tucić s strelom čez glavo stresel prečko.

Tekma se je začela z desetminutno zamudo, saj so imeli gostje nekaj težav na poti v Novo Gorico.

Pričakovana zmaga Celja nad Ankaranom
V uvodni tekmi dneva so Celjani s 4:1 premagali Ankaran Hrvatine. Celjani so tako zmagali drugič v prvenstvu. Celjani so povedli v 16. minuti, ko je Luka Badžim podrl Jucieja Lupeto, tako da je sodnik Roman Glažar pokazal na belo točko, ki jo je zanesljivo izvedel Luka Žinko. Štiri minute pozneje je z leve strani podal Janez Pišek, pred vrati pa je s podplatom žogo v mrežo potisnil Filip Dangubić za 2:0.

Le minuto zatem pa so nekaj nezanesljivosti v celjski obrambi razkrili tudi gosti. Po dolgi podaji v kazenski prostor je žogo ustavil Bradley Meledje in jo poslal pod prečko celjskega gola za 2:1.

Domači so potrdili zmago v 83. minuti. Dangubić je podal v kazenski prostor do Nina Pungarška, ta pa "iz prve" v sredino kazenskega prostora do Piška, ki je žogo poslal v prazno mrežo. Tri minute pozneje je Požeg Vancaš po Dangubićevi podaji le še postavil končnih 4:1.