Nogometaši (in navijači) Manchester Uniteda so se znašli v položaju, ki ga niso prav dobro vajeni. Foto: EPA

Rdeči vragi so v 14. krogu angleškega prvenstva na svojem Old Traffordu klonili pred Evertonom z 1:0. To je za 20-kratne državne prvake že četrti poraz v sezoni, do zdaj pa so zbrali le šest zmag.

Za vodilnim še niso zaostajali za 12 točk
Na svojem računu imajo tako 22 točk, kar jih uvršča na deveto mesto. Tako nizko v tej fazi prvenstva niso bili še nikoli v 22-letni zgodovini Premier league. V dveh sezonah so v istem razponu tekem sicer osvojili točko manj. Po 14 krogih pa za vodilno ekipo še nikoli niso zaostajali za 12 točk.

Bolje igrajo v drugem delu prvenstva
Manchester United je bil pod vodstvom Alexa Fergusona vedno znan kot klub, ki ni pretirano blestel v prvem delu sezone. V 21 letih je le šestkrat vodil po 14. krogu, na koncu pa osvojil kar 13 naslovov državnega prvaka. Novega trenerja Davida Moyesa tako čaka še precej dela.

Podrobnosti so v spodnji tabeli, ki prikazuje stanje po 14 krogih v vseh sezonah Premier league.

2013/2014229.Arsenal3412?

Opomba: V drugem stolpcu je število točk, ki jih je Manchester United osvojil na prvih 14 tekmah posamezne sezone in mesto, ki ga je zasedal. V četrtem stolpcu je ekipa, ki je takrat vodila, sledijo točke vodilne ekipe in zaostanek Uniteda za vodilno ekipo (v šestih sezonah, ko je vodil United, je razlika seveda 0 točk). V zadnjem stolpcu pa je ekipa, ki je na koncu osvojila naslov državnega prvaka.