Novak Đoković v Melbournu naskakuje tretji zaporedni naslov in skupno četrtega (2008, 2011, 2012). Foto: EPA
David Ferrer
Veselje Davida Ferrerja po skoraj štiri ure dolgem dvoboju proti Nicolasu Almagru. Foto: EPA
Marija Šarapova
Marija Šarapova je gladko opravila tudi s četrtfinalno oviro. Foto: EPA

Prvi igralec sveta ni kazal nobenih znakov utrujenosti po peturni drami v osmini finala proti Švicarju Stanislasu Wawrinki. V obračunu s petim nosilcem je z izjemo drugega niza spet pokazal vrhunsko formo in se lažje od pričakovanj uvrstil v svoj deseti zaporedni polfinale na turnirjih za grand slam. Dvoboj je trajal dve uri in pol.
"Hotel sem kratek dvoboj, nikakor spet pet nizov," je povedal Đoković in razkril, kaj je delal v prostem dnevu po obračunu z Wawrinko: "Šel sem spat ob petih zjutraj in se zbudil popoldne ob pol treh. Nato sem se šel sprehajat po parku. Veliko so k regeneraciji pripomogle tudi ledene kopeli."
Đoković je Berdycha premagal 12-ič v 13 medsebojnih dvobojih. Edini uspeh je Čeh dosegel v polfinalu Wimbledona leta 2010.

"Čudež" Ferrerja
Branilca naslova v polfinalu čaka Španec David Ferrer, ki je v napetem dvoboju v petih
nizih ugnal rojaka Nicolasa Almagra. Četrti nosilec je napredoval po zaostanku z 0:2 v nizih in po treh urah in 44 minutah zmagal s 4:6, 4:6, 7:5, 7:6 (4) in 6:2. Almagro je v tretjem nizu pri vodstvu s 5:4 serviral za zmago, a tega ni izkoristil, tako kot še dveh priložnosti v nadaljevanju obračuna. Na koncu je moral ob težavah s poškodbo noge še 13-ič v karieri priznati premoč Ferrerju, ki ga ni še nikdar spravil na kolena. "Čudež je, da sem zmagal," je po dvoboju dejal 30-letni Ferrer.
Šarapova izboljšala dosežek Seleševe
Pri dekletih sta prav tako znani prvi dve polfinalistki. Kot prva se je v polfinale (tretjič v zadnjih štirih letih) prebila Kitajka Na Li, ki je s 7:5 in 6:3 premagala Poljakinjo Agnieszko Radwansko in prekinila njen niz 13 zaporednih zmag. Radwanska je v pripravah na Melbourne dobila turnirja v Aucklandu in Sydneyju.
Marija Šarapova je bila s 6:2 in 6:2 boljša od Jekaterine Makarove. Rojakinjo je ravno tako v četrtfinalu izločila že lani. Šarapova, zmagovalka turnirja leta 2008, je v Melbournu do zdaj oddala samo devet iger in izboljšala dosežek Monike Seleš iz leta 1991, ki je do polfinala tekmicam prepustila 12 iger.
Slovo Srebotnikove
V 2. krogu turnirja mešanih dvojic je Katarina Srebotnik v paru s Srbom Nenadom Zimonjićem izpadla proti petima nosilcema, Rusinji Nadji Petrovi (z njo igra skupaj v ženskih dvojicah) in Indijcu Maheshu Bhupathiju. Po uri in štirih minutah je bil izid 6:3, 2:6, 5:10.