Henrik L'Abee-Lund se je veselil prve zmage v karieri. Foto: Reuters
Martin Fourcade je zadržal rumeno majico vodilnega. Obeta se napet boj za veliki globus. Foto: Reuters
Anastazija Kuzmina je po olimpijskih igrah v sijajni formi. Foto: Reuters
Fak: Zadnji del sezone je slabši od pričakovanj
L'Abee-Lund v Oslu do prve zmage v karieri

Tudi pri moških se obeta napet zaključek svetovnega pokala, do konca so še štiri tekme. Vodilni Martin Fourcade je zadel vseh deset strelov, a je bil počasnejši v smučini. Francoz je zasedel tretje mesto z zaostankom 6,9 sekunde. Fourcade je zbral 936 točk, Johannes Thingnes Boe pa jih ima 899. "Ta dvoboj bo gotovo potekal do konca pokala in bo do konca napet. Upam, da bom tudi v zaključku uspešen," si je zaželel Boe.
Najhitrejši med vsemi je bil presenetljivo L'Abee-Lund, ki je pri 32 letih dosegel prvo posamično zmago v svetovnem pokalu, trikrat je bil najboljši v štafeti, s katero je leta 2013 postal tudi svetovni prvak.
Bauer popustil v zadnjem krogu
Klemen Bauer
je zasedel 17. mesto, zaostal je 56 sekund. Na prvem streljanju je zadel vseh pet strelov, kar je bilo dovolj za osmo mesto. Tudi drugo streljanje je začel dobro, usoden pa je bil deveti strel. Ko je pritekel iz kazenskega kroga, je bil še vedno med deseterico. V zaključnem delu pa je imel premalo moči, da bi v teku obdržal uvrstitev, in je pristal na 17. mestu.
Fak ostaja skupno peti
Jakov Fak
je z dvema zgrešenima streloma končal na 32. mestu. Na 41. mestu je končal Miha Dovžan, na 67. pa Lenart Oblak. Fak je zgrešil že na prvem strelskem mestu in tudi na drugem je pokril le štiri tarče. Dobil je nekaj novih točk za svetovni pokal in je skupno ostal na petem mestu (528). Na sobotni zasledovalni tekmi bo nastopil še Dovžan, ki je nove točke za svetovni pokal zgrešil za 1,4 sekunde.

Trener Kos zadovoljen
"Danes je bila to solidna ekipna predstava. Kot vedno je škoda zgrešenih strelov, a kot ekipa smo dobili kar nekaj dobrih točk v pokalu narodov in se borimo za prvo deseterico. Po tej plati je bil danes cilj izpolnjen. Vsakega zgrešenega strela je seveda škoda, a danes bi rekel, da je Klemen Bauer končno streljal solidno tudi v stoječem položaju. V zadnjem krogu mu je zmanjkalo nekaj moči, izgubil je čas in mesta. Fak je, upoštevajoč dva zgrešena strela, nalogo prav tako opravil solidno. Škoda, ker Mihi Dovžanu ni uspelo osvojiti vsaj ene točke, malo je zaostal za njimi. Mislim, da ima ob dobrem in hitrem streljanju na zasledovalni tekmi možnosti, da se prebije med dobitnike točk," je pojasnil glavni trener Tomaš Kos.

Kuzmina unovčila spodrsljaj Mäkäräinenove
Kuzmina je slavila kljub kazenskemu strelu in v skupnem seštevku prehitela Finko Kaiso Mäkäräinen, ki po današnjem 40. mestu zdaj zaostaja za šest točk.

Drugo mesto je osvojila Belorusinja Darja Domračeva in se v skupnem seštevku prebila na tretje mesto pred dvakratno olimpijsko prvakinjo Lauro Dahlmeier, ki je bila tokrat skromna 28. Tretje mesto je zasedla Ukrajinka Julija Džima, z zaostankom skoraj pol minute, Belorusinja in Ukrajinka pa sta bili na strelišču brezhibni.

Slovenke na Holmenkollnu nad Oslom niso igrale nobene vloge in so ostale tudi brez zasledovanja. Temu je bila z 62. mestom najbližja Urška Poje, Anja Eržen je bila 70., Polona Klemenčič pa 95. med 97 tekmovalkami.

Šprint, 10 km (M):                   *
 1. H. L'ABEE LUND   NOR    26:10,3 (0)