Quentin Fillon Maillet je sanjsko sezono 2021/22 kronal z velikim kristalnim globusom, s čimer je nasledil J. T. Boeja in rojaka Martina Fourcada, ki sta skupaj osvojila zadnjih 10 skupnih seštevkov za svetovni pokal. Foto: EPA

Tri tekme pred koncem in finalom v Oslu je povečal prednost pred rojakom Emilienom Jacquelinom na neulovljivih 245 točk.

Zmago je tokrat osvojil Norvežan Vetle Sjaastad Christiansen, tretjo v karieri, za Fillona Mailleta, ki je dobil vse tri poolimpijske posamične tekme, pa je bil na 15-kilometrski usoden tretji strelski postanek, ko je moral enkrat v kazenski krog in za zmago je zaostal za 5,9 sekunde. Tretji je bil še en Norvežan Sivert Guttorm Bakken, ki je bil na strelišču prav tako nenatančen enkrat.

29-letni Quentin Fillon Maillet, ki je na olimpijskih igrah v Pekingu osvojil dve zlati in tri srebrne kolajne, bo na biatlonskem prestolu nasledil Norvežana Johannesa Thingnesa Boeja. Ta po uspešnih olimpijskih igrah v Pekingu, kjer je osvojil štiri zlata odličja, ni našel prave motivacije za nadaljevanje sezone, zato je konec februarja sporočil, da jo bo končal predčasno. Predtem je Boe svetovni pokal osvojil kar trikrat zaporedoma.

Slovenski biatlonci med najboljšimi 30 v svetovnem pokalu, ki imajo pravico nastopa na tekmi s skupinskim startom, nimajo svojega tekmovalca.

Četveroboj Elviri Oeberg

Švedinja Elvira Oeberg je zmagovalka skupinskega starta v Otepaeaeju v Estoniji. V skupnem seštevku svetovnega pokala je pred finalnimi tremi posamičnimi tekmami prihodnji teden v Oslu znižala zaostanek za vodilno Norvežanko Marte Olsbu Roeiseland na 82 točk.

Oeberg je dobila napet finiš tekme, ko se je za prvo mesto spopadla z Nemko Denise Herrmann, Roeiseland in Švedinjo Linn Persson. V zadnjem krogu je Švedinja dobila četveroboj, ob tem pa je Nemka še prehitela Norvežanko in s tem poskrbela za bolj napet konec sezone 2021/22 pri biatlonkah.

Slovenke na tekmi niso nastopile, zato pa je slovenski nastop načrtovan v nedeljo, ko bosta na sporedu tekmi mešanih štafet in mešanih parov.