Najuspešnejši francoski olimpijec vseh časov Martin Fourcade je na najvišjo stopničko v svetovnem pokalu stopil prvič po 15. decembru 2018, ko je dobil zasledovalno preizkušnjo v Hochfilznu. Foto: EPA

Že tako je postalo jasno, da bo francoski reprezentanci težko odvzeti zmago. Fourcade in Simon Desthieux sta bila izjemno hitra. Oba sta zgrešila po en strel (Fourcade ob zadnjem streljanju, Desthieux ob drugem), na koncu ju je ločilo 13 sekund.

* - zgrešeni streli

Tretje mesto si je zagotovil Quentin Fillon Maillet, ki pa je ob treh zgrešenih strelih zaostal za minuto in 50 sekund.

Emilien Jacquelin je ob dveh nepokritih tarčah zasedel četrto mesto, za zmagovalcem je zaostal za dve minuti in 18 sekund. Francoskemu četvercu se je še najbolj približal Švicar Benjamin Weger, ki je zasedel peto mesto (+2:28,2; en zgrešeni strel).

Slovenci skupaj zgrešili kar 14 tarč
Slovenci se niso odrezali. V teku so bili prepočasni za boljše uvrstitve, tudi streljanje jim ni šlo od rok. Jakov Fak, Rok Tršan, Klemen Bauer in Alex Cisar so skupaj zgrešili kar 14 strelov, zaradi česar višja uvrstitev ni bila mogoča. Še najbolje je delo opravil Fak, ki je z zaostankom dobrih šestih minut (in tremi zgrešenimi streli) na koncu zasedel 42. mesto, 60. je bil Tršan (dva zgrešena strela). Strelska predstava se je povsem ponesrečila Bauerju, ki je kar šest tarč pustil nepokritih, na koncu se je moral zadovoljiti s 65. mestom. Cisar, ki je prvič v svetovnem pokalu nastopil v članski konkurenci, je bil nenatančen trikrat, zasedel je 92. mesto.