Marte Olsbu Roeiseland je petič zmagala v svetovnem pokalu, dve posamični zmagi pa ima še s svetovnega prvenstva februarja v Anterselvi. Foto: EPA

Roeiselandova si je na strelišču sicer privoščila eno napako, a bila na koncu kljub kazenskemu krogu za 13,9 sekunde hitrejša od Belorusinje Dzinare Alimbekave, zmagovalke petkove tekme na 7,5 km.

Tretje mesto je zasedla Julia Simon iz Francije (+17,8), ki je ob treh zgrešenih strelih pokazala izjemno tekaško formo.

Roeiselandova je z zmago v skupni razvrstitvi na vrhu prehitela Švedinjo Hanno Öberg, ki je s četrtim mestom padla na tretje mesto. Druga je zdaj Alimbekava.

Jakov Fak je znova dobro opravil svojo nalogo. Foto: EPA

Štafeta: Zmaga Švedov, Slovenci 12.

Švedski biatlonci so dobili štafetno preizkušnjo. To je za Švedsko prva moška štafetna zmaga po skoraj dveh letih. V razburljivem finišu so olimpijski prvaki slavili zaradi kazenskega kroga Norvežanov (+5,7) na zadnjem streljanju. Slovenci v zasedbi Miha Dovžan, Jakov Fak, Klemen Bauer in Rok Tršan so tako kot v Kontiolahtiju zasedli 12. mesto (+2:43,1).

Švedi v postavi Peppe Femling, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma in Sebastian Samuelsson so imeli osem poprav, Norvežani pa so na drugem mestu popravljali 11 strelov in odtekli en kazenski krog. Tretje mesto so zasedli Nemci (+44,1) s sedmimi popravami, čeprav so nastopili brez olimpijskega prvaka Arnda Peifferja.

Bauer z osmimi naboji ni zmogel zadeti več kot štiri tarče

Dovžan je štafeto predal na 15. mestu. Fak je nato brez napake opravil streljanje leže, stoje pa je zgrešil en strel, a z eno popravo ni izgubil prav ničesar. Slovenci so bili tako ob drugi predaji sedmi vsega 18 sekund za vodilnimi Nemci.

Bauer je na strelišče prišel na drugem mestu, a se mu ni izšlo po željah, saj je ob treh popravah enkrat moral tudi v kazenski krog. S slabim izkupičkom je zapustil tudi drugo streljanje, kar je Slovence pahnilo na 13. mesto.

Tršan je nato začel z eno popravo, nadaljeval pa brez, tako da je Slovenijo v cilj pripeljal na 12. mestu.

Biatlon - svetovni pokal: štafeta (M), posnetek iz Hochfilzna

"Prisotno je kar veliko razočaranje, predvsem zaradi tega, ker sem na cedilu pustil ne samo sebe, temveč še preostale fante. Želja je bila res velika, izhodišče prav tako in s tem je bila to priložnost za lep rezultat," je za spletno stran Smučarske zveze Slovenije povedal Bauer.

Biatlonci bodo ostali v Hochfilznu še za tri tekme svetovnega pokala prihodnji konec tedna.

Zasledovanje (Ž), 10 km:             *
 1. M. O. ROEISELAND  NOR   29:04,6 (2)