...
17. A. LAMPIČ           SLO         249
56. P. KLEMENČIČ        SLO          42
77. L. REPINC           SLO           7

Lampič je tekla izjemno, žal je uvrstitev pokvarila na strelišču, kjer si je pridelala šest kazenskih krogov. S 14. mestom je izenačila drugo najboljšo letošnjo uvrstitev v svetovnem pokalu.

"Pred startom se nisem počutila tako dobro, nato pa sem danes v smučini spet presenetila sama sebe. Tudi strelsko se mi zdi, da sem s 70 odstotki opravila dobro. Na tem gradim naprej in vesela sem, da sem 14. na svetu. Zdaj komaj čakam svetovno prvenstvo. Do takrat imam še nekaj časa, da stvari popravim in da kaj dodam," je po tekmi povedala Anamarija Lampič. "Ko bom dodala streljanje, bo še boljše."

Suvereno je svoj nastop opravila zmagovalka Julia Simon, ki je morala zgolj enkrat v kazenski krog, a ji tudi to ni pokvarilo nove zmage, drugouvrščeno rojakinjo Lou Jeanmonnot (pokrila je vse tarče) je premagala za slabih devet sekund. Tretja je bila Švicarka Lena Häcki-Gross, ki je z enim kazenskim krogom zaostala 20,7 sekunde.

Lahko bi bilo tudi več, bolj pozitivno za nas. Smo pa z moško štafeto v Ruhpoldingu pokazali, česa smo sposobni. Trenutno na najbolj skrbijo težave Jakova s hrbtom in to je treba čim prej urediti. Sicer pa so se v deseterico uvrstili Lovro, Toni, Jakov in to zmore tudi Anamarija. Tudi za Polono upam, da bo v prihodnjih dveh tednih našla lansko formo.

Slovenski glavni trener Ricco Gross

Na vrhu trije Norvežani

V moški konkurenci so pričakovano prevladovali norveški biatlonci, zmagal pa je Vetle Sjaastad Christiansen. To je bila zanj druga zmaga v letošnji sezoni v konkurenci posameznikov, pot do nje pa si je tlakoval z dobrim streljanjem (zgolj eno tarčo je pustil nepokrito) in hitrim tekom, s katerim je za dobrih 10 sekund ugnal rojaka Johannesa Dala Skjevdala, tretji je bil Vebjørn Sørum.

Norveško prevlado je s 4. mestom prekinil Francoz Quentin Fillon Maillet, ki je brez zgrešenega strela zaostal 20 sekund, na 5. in 6. mesto sta se uvrstila brata Bø. Boljši je bil Johannes Thingnes, ki je moral kar štirikrat v kazenski krog, za nameček je na uvodu preizkušnje tudi padel. Zaostal je za 23,3 sekunde, Tarjei je z enim zgrešenim strelom zaostal dobre pol minute (+34,4).

Slovencev ni bilo na startu, najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak zaradi bolečin v hrbtu ni nastopil in se je odločil za počitek in okrevanje.

Današnji tekmi s skupinskim startom sta bili tudi generalka pred februarskim svetovnim prvenstvom v Novem Mestu na Češkem (od 7. do 18. februarja).