Jessica Diggins se je veselila pete zmage v letošnji sezoni. Foto: EPA

Američanka Diggins je imela glasno podporo severnoameriških navijačev. Zelo se je morala potruditi za zmago. Delphine Claudel je bila zelo blizu, tretje mesto je zasedla Norvežanka Heidi Weng, ki je zaostala 3,3 sekunde.

Anja Mandeljc je za zmagovalko zaostala več kot tri minute. 28. mesto je najboljša uvrstitev v letošnji sezoni, prvič se je uvrstila med prvo trideseterico. Njena najboljša uvrstitev v karieri v svetovnem pokalu je za zdaj 21. mesto iz Davosa decembra 2022.

Po prvem od štirih krogov je 24-letna Slovenka tekla v tretji skupini z zaostankom 25 sekund na 37. mestu. V drugem krogu je močno popravila svojo uvrstitev in prišla na 28. mesto, tudi v nadaljevanju pa je držala ritem in obdržala mesto do cilja.

"Končno, bi lahko rekla. Res sem vesela, da mi je uspelo ujeti trideseterico. Nisem si mislila, da bo tako. Med tekmo je kar šlo, videla sem, da je tudi preostalim dekletom težko, ne samo meni. Borila sem se do konca, do cilja. Veliko zahvalo pa moram danes izreči servisu. Brez takih smuči si danes ne bi mogla predstavljati takega rezultata. Hvala ekipi za tale rezultat," je po današnji tekmi za Smučarsko zvezo Slovenije dejala Mandeljc.

Od Slovenk je tekmo začela tudi Eva Urevc, a je po dobrih treh kilometrih v prvem krogu odstopila.

Diggins je slavila še petič letos, s tem pa je povečala prednost tako v skupnem seštevku svetovnega pokala kot v seštevku tekem na razdaljo. V boju za rumeno majico in veliki kristalni globus 32-letna Američanka vodi že od druge postaje letošnje sezone dalje.

Krüger ugnal rojaka Amundsena
Moško preizkušnjo je dobil Norvežan Simen Hegstad Krüger, ki je slavil z 9,8 sekunde prednosti pred rojakom in vodilnim v skupnem seštevku Haraldom Oestbergom Amundsenom. Tretji je bil Avstrijec Mika Vermeulen (+10,3).

Slovencev ni bilo na startu. Miha Šimenc je tekmo izpustil, saj bo vse misli usmeril k sobotnemu sprintu.