Anamarija Lampič je v šprinterski razvrstitvi z drugega padla na tretje mesto. Foto: RTV SLO

Lampičeva je bila v uvodu finalne preizkušnje na petem mestu, a se je kmalu prebila med prvo trojico. Na zadnjem vzponu so bile tekmice močnejše in Slovenka je padla na peto mesto. Prste je imela vmes tudi mlada Norvežanka Kristine Stavaas Skistad, ki je Lampičevo zaprla. Zdelo se je, da so stopničke nedosegljive, nato pa je na začetku ciljne ravnine še padla in v finalu zasedla zadnje mesto.

Finalni nastop Anamarije Lampič v Drammnu

"V kvalifikacijah sem se res potrudila, šla sem svoj tempo in res mi je dobro uspelo. Nato je bilo iz teka v tek bolje, tako kot po navadi. V finalu na začetku ni kazalo tako dobro, a sem se dobro rešila, bila na drugem položaju. Mlada Norvežanka mi je, žal, danes vse uničila, ne vem, kako bi temu rekla, ne zna teči. Uničila mi je celotno taktiko, zaprla me je, izgubila sem hitrost in druge so šle mimo. Na koncu sem še sama padla zaradi nje. Razočarana sem," je nastop strnila Lampičeva.

Lampič: Norvežanka ne zna »laufat«, vse mi je uničila

Skupno zdrsnila na tretje mesto
V šprinterski razvrstitvi je tri tekme pred koncem zdrsnila z drugega na tretje mesto. Za vodilno Švedinjo Linn Svahn (509 točk), ki je bila danes tretja, zaostaja za 37 točk, za drugouvrščeno Sundlingovo pa 14 točk.

Lampičeva je prepričljivo slavila v svoji četrtfinalni skupini, nato pa je v polfinalu zasedla drugo mesto. Močnejša je bila Švicarka Nadine Fähndrich. Katja Višnar je morala v četrtfinalu priznati premoč Norvežanki Kristine Stavaas Skistad in Švedinji Maji Dahlqvist.

Višnarjeva najhitrejša v kvalifikacijah
V kvalifikacijah sta bili obe Slovenki izjemni. Višnarjeva je dosegla prvi čas, Lampičeva pa tretjega. Med njiju se je na drugo mesto uvrstila Sundlingova z 0,35 sekunde zaostanka. Lampičeva je zaostala za sedem desetink. Nastopila je tudi Vesna Fabjan, ki je zasedla 42. mesto.

Šimenc 34., Lampič 38.
V moški konkurenci je prepričljivo slavil Johanne Hoesflot Klaebo. Norvežani so zasedli prva štiri mesta.

Oba slovenska tekača sta ostala brez bojev na izpadanje, Miha Šimenc je osvojil 34., Janez Lampič pa 38. mesto.