



Vaša ocena: 



Ocena 5,0 od 2 glasov
Ocenite to novico!
Hrvaški organi za naročilo umora Iva Pukanića sumijo Srba Sretena Jocića, bolj znanega pod vzdevkom Joca Amsterdam.
Po pisanju Jutranjega lista Hrvaški urad za boj proti korupciji in organiziranemu kriminalu (USKOK) sumi, da je za organizacijo lanskega umora urednika tednika Nacional ter njegovega sodelavca Nika Puljića odgovoren srbski poslovnež dvomljivega slovesa, ki so ga že večkrat povezovali s krogi iz podzemlja. Z umorom so ga povezovali že kmalu po smrti Pukanića, a je sam zanikal vpletenost.
Sum USKOK-a, ki naj bi kmalu objavil mednarodno tiralico za Jocićem, temelji na pričanju ene izmed zaščitenih prič. Ta naj bi že od začetka sodeloval v pripravah na atentat, ki se je zgodil lani oktobra, ko je pred sedežem Nacionala razneslo bombo.
V igri tudi "načrt B"
Za atentat na Pukanića je bil po pripovedovanju zaščitene priče predviden tudi "načrt B", po katerem naj bi ga ubili z ostrostrelsko puško. Pred preiskovalno sodnico v Zagrebu je zaščitena priča še pojasnila, da se je sprla z enim izmed osumljencev za atentat Robertom Matanićem, zato je dan pred umorom zapustila skupino.
Sredi julija lani naj bi Jocićev mafijski boter in njegov tesen sodelavec Vladimir Djurović sredi Zagreba izročil 60.000 evrov za pripravo umora Mataniću, ki je domnevno za Jocića opravil vrsto "umazanih poslov" v Bolgariji.
Zamera balkanski mafiji
Po pisanju Večernjega lista je skesana priča povedala, da je umor Pukanića povezan z njegovim pričanjem o tihotapljenju cigaret med balkanskimi državami, pri katerem naj bi glavne niti vlekel srbski podjetnik Stanko subotić Cane, ki so ga lani prijeli v Moskvi. S svojim pričanjem naj bi se Pukanić resno zameril balkanski mafiji.
G. V.
kaj nismo ravno včeraj brali ,kako je srbija bolj priljubljena pri hrvatah kot Slovenija
pa saj sploh ne vejo kje naj začnejo iskat -hr polise mislim,zdaj jim je pa nekdo rekel da je morilec lahko neki amsterdam
pa ja
hdz ga je pihnu pa ne sme nihče povedat,ker se to na hrvaškem lahko zgodi vsakemu kar se je temu Pukaniču
citiram BBC