Kaillie Humphries je olimpijsko medaljo prvič osvojila v enosedu in prvič za ZDA. Foto: Reuters
Američani so v enosedu osvojili dve medalji. Foto: Reuters

Srebro je pripadlo njeni rojakinji Elani Meyers Taylor, tudi bron odhaja v Severno Ameriko, natančneje v Kanado, kar je poskrbela Christine de Brun s tretjim mestom.

Prejšnje tri medalje osvojila za Kanado
Za Kaillie Humphries je sicer to že četrta olimpijska medalja. Prejšnje tri je osvojila za Kanado, v letih 2010 in 2014 je bila olimpijska prvakinja v dvosedu, v Pjongčangu 2018 pa je bila bronasta. Leto pozneje je začela nastopati za ZDA. Bob enosed je sicer prvič v programu zimskih iger.

Tudi Meyers Taylor je osvojila četrto medaljo, leta 2010 je bila bronasta, na naslednjih dveh igrah pa je bila srebrna.

Francoza osvojila edino manjkajoče zlato

Končal se je nastop plesnih parov v umetnostnem drsanju, kjer sta prvaka postala Gabriella Papadakis in Guillaume Cizeron. Francoza sta bila najboljša že v ritmičnem plesu, najvišjo oceno pa sta prejela tudi v prostem. Srebro je pripadlo Rusoma Viktoriji Sinicini in Nikiti Kacalapovu, bron pa Američanoma Madison Hubbell in Zacharyju Donohueju. Popolnoma enak vrstni red je bil že po polovici preizkušnje.

26-letna Papadakis in leto starejši Cizeron sta tako dosegla krono kariere. Pred štirimi leti sta bila namreč olimpijska podprvaka, na svetovnih prvenstvih pa sta bila nepremagljiva štirikrat, z evropskih prvenstev pa sta se domov vrnila s petimi zlatimi medaljami.

Plesni pari: To je nekaj popolnoma neresničnega
Plesni pari
1Gabriella Papadakis in Guillaume CizeronFrancija226,98
2Viktoria Sinicina in Nikita KacalapovOlimpijski atleti Rusije220,51
3Madison Hubbell in Zachary DonohueZdružene države Amerike218,02

Mengtao Šu le dočakala zlato medaljo

Kitajska smučarka prostega sloga Mengtao Šu je osvojila zlato na preizkušnji akrobatskih skokov v Pekingu. Srebro je šlo v roke Belorusinji Hani Huskovi, bron pa Američanki Megan Nick. Šu, ki je pred osmimi leti v Sočiju v isti disciplini osvojila srebro, srebrna pa je bila tudi pred dnevi v disciplini mešanih akrobatskih skokov, je tokrat končno prišla do zlatega odličja.

Skoki prostega sloga: Tesna odločitev v boju za zlato
Akrobatski skoki (Ž)
1Mengtao ŠuKitajska108,61
2Hana HuskovaBelorusija107,95
3Megan NickZdružene države Amerike93,76

Na ekipni tekmi smučarjev skakalcev je slavila Avstrija pred Slovenijo in Nemčijo. Več TUKAJ.

Za edini preostali slovenski nastop je poskrbela deskarka Urška Pribošič, ki je v kvalifikacijah skokov na veliki skakalnici osvojila 18. mesto.

Kanadčanke so olimpijski naslov osvojile štirikrat na šestih turnirjih. Foto: EPA

Za hokejsko zlato četrtič zapored Kandčanke i n Američanke

Na ženskem hokejskem turnirju so si Kanadčanke prve zagotovile finalno vstopnico, potem ko so v prvem polfinalu brez večjih težav z 10:3 odpravile Švicarke. Kapetanka ekipe Marie-Philip Poulin se je izkazala z dvema zadetkoma, blesteli sta tudi Sarah Nurse, ki je dosegla štiri podaje, in Rebecca Johnston, ki je podala za tri zadetke.

Kanadčanke se bodo za zlato olimpijsko medaljo pomerile z ZDA, ki so s 4:1 odpravile Finsko. Američanke so lomile odpor Fink do 24. minute, ko je prvi gol na tekmi dosegla Cayla Barnes. Še pred koncem druge tretjine je na 2:0 povišala Hilary Knight. V zadnji tretjini so branilke naslova le še potrdile vstopnico za finale.

Finale med Kanado in ZDA bo ponovitev zadnjih treh olimpijskih iger. Dvakrat so bile boljše Kanadčanke, nazadnje v Pjongčangu pa Američanke. Finale bo v četrtek ob 5.10.