162 cm visoka in 55 kg težka Flora Duffy je navdušila predvsem v teku. Foto: EPA

Bron je osvojil Clarence Hill v boksarski težki kategoriji leta 1976 v Montrealu. Flora Duffy, ki je bila v ospredju skoraj od začetka do konca, je v težavnih vremenskih razmerah in močnem dežju s progo opravila v uri, 55 minutah in 36 sekundah. Druga je bila Britanka Georgia Taylor-Brown, ki je zaostala minuto in 14 sekund. Tretje mesto je zasedla Američanka Katie Zaferes.

33-letna Duffy je na olimpijskih igrah nastopila že v Pekingu leta 2008, ko ni prišla do cilja. Štiri leta zatem v Londonu je končala na 45. mestu, na zadnjih igrah v Riu pa je bila že osma. Pred tremi leti je zmagala tudi na igrah Commonwealtha v Gold Coastu. Močno deževje je organizatorje prisililo, da so začetek tekme prestavili za četrt ure. Hudourniški dež je nato tekmovalkam povzročal preglavice predvsem v kolesarskem delu tekme.

Triatlon (Ž):
 1. F. DUFFY          BER      1:55:36
 2. G. TAYLOR BROWN    VB        +1:14
 3. K. ZAFERES        ZDA         1:27

Tekmovalke so morale v parku Odaiba opraviti z 1,5 km plavanja, sledilo je 40 km kolesarjenja (osem krogov po 5 km), odločitev pa je padla v 10 km teka (štirje krogi po 2,5 km).

STRELSTVO: Prvič mešani tekmi
Prvič v zgodovini olimpijskih iger so podelili medalje v disciplini mešanih parov. Z zračno pištolo na 10 metrov sta se zmage veselila Kitajca Ranšin Džjang in Vej Pang. V finalu sta premagala ruska predstavnika Vitalino Bacaraškino in Artema Čerusova s 16:14. V boju za bron sta Ukrajinca Olena Kostevič in Oleg Omelčuk ugnala Srba Zorano Arunović in Damirja Mikca s 16:12. Z zračno puško sta zlato pobrala Čjan in Haoran Jang (Kitajska), ki sta bila boljša od ameriške naveze Mary Carolynn Tucker-Lucas Kozeniesky in Rusov Julije Karimove ter Sergeja Kamenskija.

Plavalne končne odločitve:

Sorodna novica Najstnica Lydia Jacoby s silovitim finišem presenetila na 100 m prsno

SKOKI V VODO: Kitajska še vedno stoodstotna
Kitajski športnici Juči Čen in Jači Čang sta prepričljivo osvojili zlato medaljo v sinhronih skokih z 10-metrskega stolpa. Kitajska ima tako stoodstoten uspeh v tej disciplini ženskih skokov. Kitajki sta zbrali 363,78 točke. Drugo mesto sta osvojili Američanki Jessica Parratto in Delaney Schnell (310,80 točke), tretji sta bili Mehičanki Gabriela Agundez Garcia in Alejandra Orosco Loza (299,70).

Sorodna novica Tanja Žakelj zaostala za dosežkoma iz Londona oziroma Ria

Judo: Slavje Francozinje, Tina Trstenjak do srebra!

Sorodna novica Tina Trstenjak kljub težavam s hrbtom do olimpijskega srebra
"Sanje so se uresničile," je po zlati medalji povedal brazilski deskar Italo Ferreira. Foto: Reuters

DESKANJE NA VALOVIH: Ferreira, Moore prva olimpijska zmagovalca
V deskanju na valovih je olimpijski zmagovalec postal Brazilec Italo Ferreira, ki je – za čuda – svojo desko polomil že na prvem valu. Vseeno ga to ni zaustavilo na poti do večne slave. Drugo mesto je zasedel domačin Kanoa Igaraši, bronasto odličje pa je pripadlo Avstralcu Ownu Wrightu. V ženski konkurenci je zlato osvojila Američanka Carissa Moore. Deskarka s Havajev je bila na koncu boljša od Južnoafričanke Biance Buitendag. Tretje mesto je v boju za bron osvojila Japonka Amuro Cuzuki, ki je bila boljša od Američanke Caroline Marks.