Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Slovenija čaka, da se bo število hospitaliziranih zmanjšalo in bomo lahko rahljali ukrepe, v oči pa bodejo visoki zneski plačila bolnišnicam za covidne bolnike. Za bolnika s covidom 19, ki ni imel nobenih zapletov, bolnišnica prejme 8000 evrov, kar presega stroške marsikatere zelo zahtevne operacije. Kaj vse je všteto v te stroške? Kdo jih preverja? Medtem pa se številni bolniki sprašujejo, kdaj bodo na vrsti za druge operacije in preglede.
V Tarči o preštevanju glasov dan pred napovedano vložitvijo konstruktivne nezaupnice, dolgih sestankih in metodah za prepričevanje poslancev. Vtis zmedenosti, tako kot dogajanje v opoziciji, pa vzbuja tudi sprejemanje ukrepov za zajezitev epidemije. Analizirali smo vse sprejete ukrepe in jih primerjali s sosednjimi državami.
V Tarči o poslu mladih podjetnikov s hitrimi testi, s katerim se hvalijo po spletu, tudi iz eksotičnih letovišč. Kolikšen je bil dejanski zaslužek? Komu je država zaupala milijonski posel? Ob tem se porajajo še vprašanja o zanesljivosti in kakovosti hitrih testov iz Kitajske, tudi zaradi njihove nizke cene v primerjavi z drugimi proizvajalci.
V Tarči s predstavniki političnih strank. Kako iz slepe ulice, v kateri smo se znašli, ker ukrepi za zajezitev epidemije ne učinkujejo? Je to primeren čas za menjavo oblasti? Je po vrnitvi Karla Erjavca na vrh DeSUS-a Jože P. Damijan kot alternativni mandatar odpisan? Ali je v igri kdo tretji?
Lov na zaslužek v zdravstvu se nadaljuje tudi v času najhujšega spopada z virusom. V Tarči objavljamo nove dokumente z dokazi o tem, kako je največja slovenska bolnišnica v času epidemije z naročilnicami sklenila tudi milijonske posle. S katerimi dobavitelji? Razkrivamo, kaj vse je šlo narobe pri dodelitvi posla brez razpisa za gradnjo prostorov z dodatnimi posteljami za covidne bolnike.
V Tarči o nezavidljivih razmerah, v katerih se je znašlo več tisoč delavcev; mnogi so ostali brez dela, nekatera podjetja so pred stečajem. Pretresljive zgodbe o usodah ljudi, ki jih je virus potisnil na rob preživetja. S kakšnimi težavami se spoprijemajo podjetniki in kako lahko pomaga država?
Učenci, učitelji in starši zrejo v računalnike, če jih imajo in če dostop do medmrežja in sistem delujeta. Trgovine z igračami so odprte, šole zaprte, tudi v krajih brez okužbe. Po mnenju mnogih bo škodo v izobraževalnem sistemu in luknje v znanju tega rodu veliko teže odpravljati kot v gospodarstvu.
V Tarči o nabavi zaščitne opreme in investicijah med drugim valom epidemije. Kdaj gre za nakupe življenjsko potrebne opreme in kdaj za izkoriščanje kriznih razmer za delitev poslov izbranim ponudnikom?
V Tarči: v času strmega naraščanja okužb, ko se vsi sprašujemo, kaj bo jutri in ali smo že dosegli vrh drugega vala, je v politiki čas še za marsikaj drugega. Na eni strani za pogovore o morebitni menjavi oblasti, na drugi strani pa za nadaljevanje kadrovskih menjav. V času najhujše zdravstvene krize v samostojni državi politika in tudi družba že dolgo nista bili tako razklani.
V Tarči: Živo srebro iz cementarne v Anhovem. Kdo bo ustavil počasno umiranje Srednjega Posočja? Objavljamo analizo omejitev, ki veljajo za nemške in za slovenske cementarne. Kdo onesnaževalcem v tuji lasti pri nas dovoljuje najbolj umazani del proizvodnje pod bistveno milejšimi zakonskimi določili kot drugje oziroma kako sta politika in lokalno okolje prepletena s tujimi podjetji?
V Tarči smo preiskali več primerov ljudi, ki so se izpostavili, ko so razkrili sume, da so posamezniki ravnali nepošteno in koruptivno. Mnogi so izgubili službo, tudi podjetje. In kaj se je zgodilo z domnevnimi kršitelji? Večina je še vedno na svojem mestu, sodnega epiloga ni dobila niti ena od zgodb, ki smo jih preverili. Kdaj se bo to spremenilo?
V Tarči bomo ob drugem valu epidemije analizirali nekatere sprejete ukrepe. Kaj je utemeljeno in kaj ne? Kaj je res in kaj ne? Ali del javnosti podcenjuje širjenje okužbe in kakšne so lahko posledice polemiziranja glede ukrepov in testiranja? V posebni reportaži naše novinarke o švedskem unikatnem, sproščenem načinu spopadanja z novim koronavirusom. Gre po njihovi poti zdaj tudi Slovenija?
Neveljaven email naslov