SP v atletiki 2015 - Arhiv

Kiprop z izjemnim finišem ubranil kraljestvo na 1.500 m

SP v atletiki 2015 Kiprop z izjemnim finišem ubranil kraljestvo na 1.500 m

30.8.2015

Svetovno atletsko prvenstvo se je končalo z zmago ameriške štafete 4 x 400 m, za uvod v nedeljsko dogajanje pa je Mare Dibaba postala junakinja maratonskega teka.

Svetovni rekord Eatona, Bolt in Farah nadaljevala zbiranje zlata

SP v atletiki 2015 Svetovni rekord Eatona, Bolt in Farah nadaljevala zbiranje zlata

29.8.2015

Britanec Mo Farah je postal prvi atlet v zgodovini, ki mu je na dveh SP-jih zapored uspelo zmagati v teku na 5.000 in 10.000 m.

Dan presežkov začinil evropski rekord Dafne Schippers

SP v atletiki 2015 Dan presežkov začinil evropski rekord Dafne Schippers

28.8.2015

Dafne Schippers je z izjemnim finišem postala svetovna prvakinja v teku na 200 metrov. Izid 21,63 je evropski rekord in nesojeni svetovni rekord.

SP v atletiki 2015 Video: Usain Bolt znova dal vetra Justinu Gatlinu

27.8.2015

Osrednji dogodek šestega dne svetovnega atletskega prvenstva v Pekingu je bil tek na 200 metrov, kjer je Usain Bolt tako kot na 100 metrov premagal Justina Gatlina.

Pijani Fajdek plačal taksi z zlato medaljo

Zanimivosti Pijani Fajdek plačal taksi z zlato medaljo

26.8.2015

Svetovni prvak v metu kladiva Poljak Pawel Fajdek je novoosvojeno medaljo na SP-ju v Pekingu "zapil" do te mere, da je z njo plačal taksi.

Svetovna prvakinja Obergföllova bo končala kariero po igrah v Riu

SP v atletiki 2015 Svetovna prvakinja Obergföllova bo končala kariero po igrah v Riu

26.8.2015

Ena izmed najboljših metalk kopja v zadnjem desetletju Christina Obergföll, ki bo na svetovnem prvenstvu branila zlato medaljo, je sporočila, da bo po olimpijskih igrah v Riu de Janeiru končala ...

Maja Mihalinec v polfinalu na 200 m, izjemen met Yega

SP v atletiki 2015 Maja Mihalinec v polfinalu na 200 m, izjemen met Yega

26.8.2015

Maja Mihalinec se je na svetovnem atletskem prvenstvu v Pekingu z osebnim rekordom 23,05 uvrstila v polfinale teka na 200 metrov. Sabina Veit je v isti disciplini obstala v kvalifikacijah.

Michael Johnson

Citat za prebrat Michael Johnson

25.8.2015

Gatlin ni težava. Polovica finalistov teka na 100 m je bila na testih že pozitivna. To je težava. Prejšnje atletsko vodstvo bi verjetno dejalo, da je Bolt zmagal in da je zdaj vse v redu.

Tuka pritekel Bosni in Hercegovini prvo medaljo na SP-jih

SP v atletiki 2015 Tuka pritekel Bosni in Hercegovini prvo medaljo na SP-jih

25.8.2015

Četrti dan svetovnega prvenstva v atletiki v Pekingu so bili najbolj zadovoljni Kenijci, ki so osvojili dve zlati in srebrno medaljo. Amel Tuka je poskrbel za zgodovinski dan za BiH.

Jolanda Čeplak najbližje svetovnemu rekordu

Športni SOS Jolanda Čeplak najbližje svetovnemu rekordu

25.8.2015

Državni rekord Jolande Čeplak na 800 metrov je (glede na odstotke) najbližje svetovnemu rekordu med vsemi atletskimi disciplinami, ki so na sporedu svetovnih prvenstev in olimpijskih iger.

Renner preskočil le začetno višino, na 565 ni šlo

SP v atletiki 2015 Renner preskočil le začetno višino, na 565 ni šlo

24.8.2015

Tretji dan svetovnega prvenstva v atletiki je bil za slovenske ljubitelje v ospredju nastop Roberta Rennerja v finalu skoka s palico. Z izidom 550 cm je zasedel 13. mesto.

Bolt se je Gatlina lotil tudi na novinarski konferenci

SP v atletiki 2015 Bolt se je Gatlina lotil tudi na novinarski konferenci

24.8.2015

Usain Bolt je postal najuspešnejši atlet vseh časov. V teku, v katerem je večina strokovnjakov menila, da bo izgubil status nepremagljivega, mu je uspelo v zadnjih metrih prehiteti Justina Gatlina.

Mišmaševa za dve sekundi ob rekord, trikrat X Šutejeve

SP v atletiki 2015 Mišmaševa za dve sekundi ob rekord, trikrat X Šutejeve

24.8.2015

Maruša Mišmaš je na SP-ju v Pekingu v kvalifikacijah na 3000 m zapreke tekla svoj drugi izid kariere (9:37,73) in zasedla skupno 21. mesto med 45 tekmovalkami.

SP v atletiki 2015 Video: Bolt spet pobral glavno nagrado

23.8.2015

Jamajčan Usain Bolt je v Pekingu ubranil naslov svetovnega prvaka na 100 m, potem ko je s časom 9,79 za stotinko sekunde premagal Američana Justina Gatlina (9,80).

Renner s 5,70 m v finale skoka s palico!

SP v atletiki 2015 Renner s 5,70 m v finale skoka s palico!

22.8.2015

V Pekingu se je začelo 15. svetovno prvenstvo v atletiki. Skakalec s palico Robert Renner se je z novim državnim rekordom 5,70 m uvrstil v finale.

Prvi dan v ogenj Rudolf in Renner

SP v atletiki 2015 Prvi dan v ogenj Rudolf in Renner

21.8.2015

V soboto se v Pekingu začenja 15. svetovno prvenstvo v atletiki. Nastopilo bo tudi osem Slovencev, kot prva pa se bosta predstavila Žan Rudolf in Robert Renner.

V dveh letih krize že skorajda vrgel palico v koruzo

SP v atletiki 2015 V dveh letih krize že skorajda vrgel palico v koruzo

21.8.2015

Robert Renner, evropski prvak med mlajšimi člani v skoku ob palici, bo na SP-ju v Pekingu upal na idealen scenarij: da bi v kvalifikacijah v prvem poskusu preskočil višino osebnega rekorda 5,65 metra.

Infografika: Usain Bolt in Allyson Felix na vrhu junakov

SP v atletiki 2015 Infografika: Usain Bolt in Allyson Felix na vrhu junakov

21.8.2015

Usain Bolt je z osmimi zlatimi in dvema srebrnima medaljama najuspešnejši atlet v zgodovini svetovnih prvenstev. Jamajčan bo svojo bero medalj skušal popraviti v Pekingu.

Coe v boju za predsednika IAAF ugnal Bubko

SP v atletiki 2015 Coe v boju za predsednika IAAF ugnal Bubko

19.8.2015

Britanec Sebastian Coe je bil v Pekingu izvoljen za novega predsednika Mednarodne atletske zveze.

Dva rekorda Edwardsa, vsi prenosi Andreja Stareta

Športni SOS Dva rekorda Edwardsa, vsi prenosi Andreja Stareta

14.8.2015

Prvih pet svetovnih prvenstev v atletiki je postreglo s 15 svetovnimi rekordi, na zadnjih devetih tovrstnih tekmovanjih pa je vsota rekordov padla na osem.