Ljubljančani so zadnjič zmagali na Solnograškem 28. decembra 2008. Trener Bojan Zajc je imel precej težav, saj sta Žiga Pešut in Aljaž Uduč poškodovana, Anže Ropret in Sacha Guimond pa sta zbolela. O premoči gostiteljev govori tudi razmerje v strelih na vrata (50:10).

Vratar Starkbaum podal za drugi gol
Aktualni prvaki so povedli v 6. minuti, ko je po podaji Ryana Duncana zadel Thomas Raffl. Ko je na kazenski klopi sedel Boštjan Groznik, je na 2:0 povišal Ben Thomas. Med podajalce se je vpisal tudi vratar Bernhard Starkbaum, ki je opazil, da so gostje odhiteli na menjavo in je s podajo na napadalno modro črto našel Thomasa, ki je sam zadrsal proti vratom in zadel.

Takoj na začetku druge tretjine je bil natančen še Florian Baltram. Na polovici tekme ob prvi igri z igralcem je imel veliko priložnost Gilbert Gabor, ki je bil sam pred domačim vratarjem, a ga ni premagal. Olimpija je imela preveč izključitev. Nik Pem je moral na kazensko klop zaradi udarca s komolcem. V 37. minuti je prednost igralca več unovčil Daniel Welser. V drugi tretjini je bilo razmerje strelov na vrata kar 19:1, Jeff Frazee je preprečil višje vodstvo Salzburžanov.

Harty dosegel častni zadetek
V 43. minuti je imela Olimpija igralca več, izključen je bil Zdenek Kutlak. Že po dveh sekundah je prednost unovčil Jontahan Harty. Nedisciplina v igri se je nadaljevala tudi v zadnji tretjini, ko sta bila na kazenski klopi Miha Zajc in Adis Alagić. Ob prednosti dveh igralcev več je končni izid postavil nekdanji igralec zeleno-belih John Hughes.
Innsbruck v odlični formi
V nedeljo ob 17.30 v Tivoli prihaja Innsbruck, ki je odlično začel novo sezono. Morski psi so dobili vse tri tekme in imajo že osem točk.