Justin Taylor je v 22. minuti mojstrsko preigral vratarja Sape Adama Munra in zadel za 3:1. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jamie Fraser
Jamie Fraser je zaostanek v 31. minuti po fantastičnem prodoru in strelom med tremi branilci Sape znižal na -1 (3:2). Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jean Philippe Lamoureux
Jean Philippe Lamoureux je ob koncu druge tretjine za hip izgubil živce, odrnil je sodnika in si prislužil kazen tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Istvan Sofron, Sapa
Ištvan Sofron je bil eden najboljših hokejistov Sape, ob dobri igri in razigravanju igralcev je dosegel tudi dva zadetka. Foto: MMC RTV SLO

Ljubljančani niso imeli nobenih možnosti, gostitelji so hitro povedli z 2:0, prednost so uspešno držali skozi celotno srečanje, v zadnji tretjini pa so nasprotnika popolnoma nadigrali. Olimpija je v obrambi storila preveč napak, v napadu pa so se hokejisti izpod Rožnika izkazali zlasti v drugi tretjini, ko so dosegli tudi edina zadetka. Črni niz proti Sapi se torej nadaljuje. V letošnji sezoni se je Olimpija z Madžari udarila že sedemkrat, slavila pa je zgolj enkrat (13. januarja, ko je bil izid 6:7).

Usodna 12. minuta
Zmaji so imeli že v uvodnih minutah dve minuti igralca več na ledu, a tega niso izkoristili. Napadi so bili redki, še najlepšo priložnost je po podaji izza gola Erika Panceta zapravil Damjan Dervarič. Nato pa je nastopila usodna 12. minuta, ko so slovenski podprvaki prejeli dva hitra zadetka - oba po napakah v obrambi. Najprej je Igor Cvetek pred vrati izgubil plošček, ki ga je s strelom iz zapestja pod prečko spretno poslal Ištvan Sofron. Veselje domačih navijačev se še ni poleglo, ko so njihovi ljubljenci povedli že z 2:0. Po dobro izvedenem protinapadu in sijajni podaji je ob drugi vratnici palico podstavil Arpad Mihaly in zatresel mrežo. Vratar Jean Philippe Lamoureux je bil popolnoma nemočen. Ob koncu prve tretjine je bil za deset minut izključen Boštjan Groznik.

Slab začetek druge tretjine popravil Taylor
Že na začetku druge tretjine so gostitelji Lamoureuxa premagali še tretjič. Z diagonalnim strelom je iz protinapada v polno zadel Ladislav Sikorcin. Že naslednji hip je pravzaprav iz identičnega položaja poskusil še Marton Vas, a je ljubljanski čuvaj mreže strel ubranil. Zeleni so v 22. minuti nato vendarle zadeli. Plošček je pred vrati Sape prestregel Justin Taylor, ki je z mojstrsko potezo preigral vratarja Adama Munra in zadel za 3:1. Zmaji so v obrambi sicer še vedno delali napake, a so v drugi polovici druge tretjine v napadalni tretjini pritisnili na plin, zaigrali so precej bolj odločno, v 31. minuti pa so sadove napadalnejše igre tudi poželi. Jamie Fraser je napadel po desni strani, pridrsal pred gol in z neubranljivim strelom med tremi branilci zadel za 3:2.

Lamoureux izgubil živce in bil kaznovan
V izdihljajih tretjine je bil za deset minut izključen John Hughes, Sapa pa je prednost igralca več na ledu unovčila 51 sekund pred zadnjim odmorom - Lamoureuxa je še drugič ugnal Mihaly. Po zadetku je Olimpijinega vratarja s proslavljanjem razburil Andras Horvath, na provokacijo se je Američan burno odzval, odrinil je sodnika in prejel kazen tekme. Med vratnicama ga je zamenjal neizkušeni Matic Boh. V drugi tretjini so Ljubljančani prejeli sicer kar tri kazni po deset minut!

Razpad sistema v zadnji tretjini
V zadnji tretjini so Madžari le še potrdili zmago. Že v uvodnih sekundah je Balazs Ladanyi s strelom od daleč razparal ljubljansko mrežo, v 53. minuti pa se je Sofron po odbitem lastnem strelu od ograde med strelce vpisal še drugič. Tri minute pozneje je Boha s projektilom z razdalje premagal Erik Johansson in postavil končnih 7:2.

Četrtfinale, prve tekme:
SAPA FEHERVAR
- TILIA OLIMPIJA 1:0
7:2 (2:0, 2:2, 3:0)
3.500; Sofron 12., 53., Mihaly 12., 40., Sikorcin 21., Ladanyi 41., Johansson 56.; Taylor 22., Fraser 31.

LINZ - DUNAJ 0:1
* 3:4 (0:2, 2:1, 1:0)
Baumgartner 21., Hisey 31., MacDonald 48.; Insana 16., Fortier 17., Robinson 35., Bjornlie 63.
* - po podaljšku

MEDVEŠČAK - ORLI ZNOJMO 1:0
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Letang 2., Prpić 28., 56., Seda 53.

SALZBURG - KAC CELOVEC 1:0
5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Bischofberger 12., Lynch 16., Earl 38., Raffl 40., Aubin 43.; Lammers 4., S. Geier 27., Schuller 44.

V krepkem tisku je izid v zmagah. Igra se na štiri dobljene tekme. Preostali termini tekem so 21. 2., 23. 2., 26. 2. Če bo potrebno, pa še 28. 2., 1. 3. in 4. 3.