Branilec Will Cullen je odločil podaljšek v Gradcu že po 74 sekundah. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani imajo po treh krogih že šest točk, dobili so drugo zaporedno tekmo na gostovanju, potem ko so v nedeljo odnesli tri velike točke z Dunaja (2:5). Tokrat so imeli gostitelji precej več strelov na vrata (44:22), a je blestel odlični Lukaš Horak. Sredi zadnje tretjine je dobil tudi plošček pod čelado v glavo, a je tekmo nadaljeval do konca srečanja.

Zmaji dvakrat zapravili prednost dveh igralcev več
Gostitelji so začeli zelo nedisciplinirano. Axel Wemmenborn je moral že po pol minute na kazensko klop zaradi zadrževanja s palico. 13 sekund zatem je bil izključen še Ludvig Jandeskog. Olimpija je imela minuto in 47 sekund prednost dveh igralcev več. Zmaji so dobili oba sodniška meta in vseskozi je bilo vroče pred Larsom Voldenom. Priložnosti so se vrstile, a nevarnih strelov je bilo premalo in gostitelji so odbili vse nalete.

V 14. minuti je moral na kazensko klop Clemens Krainz zaradi igranja z visoko palico, 44, sekund zatem pa še Matson Taylor zaradi zadrževanja s palico. Znova so imeli Ljubljančani prednost dveh igralcev več. Minuto in 14 sekund so oblegali vrata, a niso zadeli.

Kristjan Čepon je zadel že v uvodnem krogu proti Linzu. Foto: SŽ Olimpija

Čepon z natančnim strelom poskrbel za vodstvo
V 31. minuti je imel Nik Simšič veliko prostora v napadalni tretjini, podal je do Kristjana Čepona, ki je z močnim strelom pod prečko zatresel mrežo. Marcel Mahkovec je bil v 38. minuti sam pred vrati, a je bil Volden na pravem mestu.

Kernberger izenačil še pred koncem druge tretjine
Gradec je izenačil minuto pred koncem uvodne tretjine. Michael Kernberger je z leve strani presenetil Lukaša Horaka, ki mu je plošček ušel med nogama v mrežo.

Zadetek Simšiča ni bil dovolj za tri točke
V 54. minuti je Nik Simšič poslal plošček pod prečko po podaji Roka Kapla za novo vodstvo Ljubljančanov, ki pa je trajalo le minuto in pol. Kapetan Gradca Taylor Matson je izenačil v drugem poskusu z bekhendom, potem ko je njegov prvi strel Horak odbil.

Cullen odločil v podaljšku
Do konca rednega dela sta mreži mirovali. Odločal je podaljšek, kjer je bilo ogromno prostora ob igri treh proti trem. Po minuti in 14 sekundah igre je odločil branilec Cullen, ki je spretno matiral vratarja Voldena po lepi podaji Trevorja Go.

Innsbruck že v soboto v Tivoliju
Naslednja tekma čaka Ljubljančane že v soboto ob 18.00, ko v Tivoli prihaja Innsbruck. Na Celovški 25 zmaji čakajo na zmago vse od 2. decembra lani.

Sundblad po treh porazih zapustil klop Bolzana
Hokejisti Bolzana so po treh tekmah nove sezone ostali brez trenerja. Niklas Sundblad ni več glavni trener južnotirolske ekipe. Začasno bosta finalista zadnje sezone vodila Fabio Armani in Alexander Egger. Bolzano je sezono začel s tremi porazi (Innsbruck, Fehervar in VSV Beljak) in je na zadnjem mestu.

Južnotirolska ekipa je v prejšnji sezoni igrala v finalu in proti Salzburgu zaostajala z 1:3 v zmagah, se vrnila in izsilila sedmo tekmo, na kateri pa je nato morala priznati premoč ekipi s Solnograškega.