Luka Kolin je zbral 31 obramb. Nekajkrat se je izkazal. Foto: SŽ Olimpija

35-letnik, ki se je rodil v Celovcu, ima kanadsko in avstrijsko državljanstvo. Že v sezoni 2011/12 je postal prvak s Črnimi krili. V uvodnem krogu je v dvorani Tivoli zagotovil Linzu zmago v podaljšku po izjemnem samostojnem prodoru.

Brucker kronal uvodni pritisk gostiteljev
V vratih je bil tokrat Luka Kolin, ki je dobil priložnost drugič v tej sezoni. V prvi tretjini je imel ogromno dela (streli na vrata 19:8). Gostitelji so močno pritisnili na začetku srečanja in povedli že v 3. minuti. Jakub Mitsch je močno streljal z desne strani, Kolin je plošček odbil, v zraku ga je z roko na ledeno ploskev odbil Marco Brucker in ga potisnil iz bližine v mrežo. Zelo vroče je bilo pred vrati zmajev tudi v 7. minuti, ko je moral na kazensko klop Aljaž Predan zaradi udarca s palico.

Ljubljančani so se v zadnjih minutah uvodne tretjine otresli pritiska. Marcel Mahovec je v protinapadu dveh proti enemu zaposlil Villeja Leskinena, ki je zatresel mrežo, a je bil kakšno sekundo prepozen. Sirena, ki je oznanila konec prve tretjine, ga je malce prehitela.

Pred začetkom tekme je bila minuta molka v spomin na Adama Johnsona. Hokejist Nottinghama je umrl prejšnjo soboto, potem ko je dobil ureznine na vratu z drsalko. Foto: SŽ Olimpija

Bičevskis unovčil podajo Panceta
V 22. minuti je imela Olimpija prvič "power play", ko je bil izključen Sean Collins. Le 19 sekund so potrebovali zmaji za izenačenje. Žiga Pance je lepo zaposlil Marisa Bičevskisa, ki je z diagonalnim strelom zatresel mrežo.

Lebler zelo spreten pred vrati
Ljubljančani so imeli pobudo in več nevarnih strelov. Pance je po pol ure igre ušel obrambi Linza, a je dobro posredoval Rasmus Tirronen.
V 35. minuti je Nico Feldner na levi strani ob ogradi prišel do ploščka in ga sijajno podal pred vrata, kjer je bil osamljen Brian Lebler. Kapetan je rutinirano preigral Kolina in potisnil plošček v mrežo.

Eden najboljših igralcev Lige IceHL v zadnjem desetletju Lebler je povišal na 3:1 v 45. minuti. Graham Knott ga je lepo zaposlil, nato pa je kapetan Linza z bekhendom poslal plošček pod prečko. Kolin je bil nemočen.

Kolin ubranil kazenski strel
Tri minute pozneje je Rok Kapel s prekrškom ustavil Emilia Romiga, ko je ta krenil sam proti vratom. Sodniki so takoj pokazali na kazenski strel, Romih je skušal z bekhendom matirati Kolina, ki pa se je izkazal.

Mahkovec znižal, a je takoj odgovoril Lebler
Olimpija je tudi drugi zadetek dosegla ob prednosti igralca več. Ko je na kazenski klopi sedel Andreas Kristler, je Kapel pred vrati opazil Mahkovca, ki je preusmeril plošček v mrežo.

Le minuto zatem je Lebler znova ušel po levi strani in z močnim diagonalnim strelom matiral Kolina. Trener Olimpije Antti Karhula je že minuto in 34 pred koncem tvegal vse, Kolin je odšel na klop, pritisk s šestimi proti petim pa se ni obrestoval.

V nedeljo Pustertal prihaja v Tivoli
Ljubljančani ostajajo v spodnjem delu lestvice z 19 točkami. Naslednjo tekmo, zadnjo pred novembrskim reprezentančnim premorom, bodo igrali v nedeljo v Tivoliju proti Pustertalu.