Ljubljanski hokejisti so na najboljši način odšli na reprezentančni premor. Na zadnji tekmi pred prekinitvijo so, potem ko so si privoščili precej nihanj zlasti v drugi tretjini, dokaj zanesljivo premagali južnotirolsko ekipo. Zdaj so pri sedmih zmagah v sezoni, imajo 22 točk, kar jih uvršča na deseto mesto na lestvici.

Odlična igra zmajev v uvodni tretjini
Olimpija se je v prvi tretjini držala navodil trenerja, kar se je obrestovalo z dvema goloma v razmiku 55 sekund. Vse se je začelo v 14. minuti, ko je streljal Rok Kapel, zadel je Marisa Bičevskisa, od njega pa se je plošček odbil za hrbet gostujočega vratarja. Sodniki so po pregledu priznali gol. Zmaji so krenili po nov zadetek, najprej sta lepo sodelovala Nik Simšič in Kristjan Čepon. Marcel Mahkovec je poskusil s strelom od daleč. Zadetek je prinesla naslednja akcija, Žiga Pavlin je podal pred gol, tam je bil Mahkovec, ki je z vrhunsko podajo zaposlil Villeja Leskinena – ta je natančno streljal v levi spodnji kot.

Miha Zajc je na začetku zadnje tretjine ustavil nalet Pusterala, ko je zadel za 5:3. Foto: SŽ Olimpija

Pustertal se je prebudil po menjavi vratarja
Kristjan Čepon je v drugi četrtini izkoristil gnečo pred vrati, od daleč je sprožil strel, ki je končal pod prečko. 30 sekund zatem je bil na pravem mestu Žiga Pance, ki je povišal na 4:0. Jezni trener Pustertala Tomek Valtonen je zamenjal vratarja, namesto Jacoba Smitha je vstopil Andreas Bernard. To je prebudilo goste.

V 29. minuti je po dobljenem sodniškem metu plošček v ljubljansko mrežo spravil Christian Johansen Kasastul, v 31. minuti pa je ljubljansko obrambo v samostojni akciji ukanil Dante Hannoun. Gostje so ob koncu druge tretjine znova pritiskali, Joel Messner se je v 37. minuti "sprehodil" mimo ljubljanske obrambe, s podajo je na drugi strani zaposlil Jasona Akesona, ki je premagal Luko Kolina (4:3).

Zajc z zadetkom presekal nalet gostov
Zmaji so po dolgem času znova zadeli v zadnji tretjini. Jaka Šturm je podal Mihi Zajcu, ki je z diagonalnim strelom matiral gostujočega vratarja. To je bil ključni trenutek v 43 minuti, saj so gostje odločno začeli zadnjo tretjino.

Kapel lepo spremljal akcijo Goocha
Jaka Sodja je nato zatresel mrežo, toda sodnika gola nista priznala zaradi prepovedanega položaja po ogledu posnetka. Šest minut pred koncem je Olimpija znova zadela – Trevor Gooch je ukradel plošček, šel je v protinapad in streljal. Vratar Bernard je ubranil njegov poskus, toda do odbitka je prišel Rok Kapel, ki je zadel za 6:3.

Trener Karhula bo do petka na Finskem
"Vsi smo se veselili krajšega odmora. Vrnil se bom na Finsko za nekaj dni, že v petek pa moram biti znova v Ljubljani, saj nas čaka tekma državnega prvenstva. Nekateri igralci bodo igralci za reprezentanco, a tega se veselijo. To je posebna čast," je povedal trener Antti Karhula.

"Ne vem še točno, koliko časa bo manjkal vratar Horak. Zanj je ta premor prišel ob pravem času. Kolin je branil zelo dobro, ni bil nesiguren. Nikoli ni lahko za mladega vratarja, ko po vodstvu s 4:0 prejmeš tri zadetke. Končno smo uspeli ohraniti prednost na domačem ledu. Pustertal ima izjemno ekipo v napadu. Ko jim steče, jih je težko ustaviti," je še dodal 47-letni Finec.

Luka Kolin je odlično nadomestil poškodovanega Lukaša Horaka v vratih Olimpije. Foto: SŽ Olimpija

Kolin se veseli reprezentančnega izziva
Luka Kolin je branil drugič zapored, potem ko se je Lukaš Horak poškodoval. "Igra nam je padla po vodstvu s 4:0. Dogovorili smo se pred zadnjo tretjino, da bomo igrali enostavno. Pri 19 letih sem že v članski reprezentanci in to je velik korak v pravo smer. Veselim se turnirja v Budimpešti in upam, da bomo vse tri tekme."

Pance: Znova smo imeli tistih naših pet minut
Žiga Pance je v Linzu dosegel 400. točko v Ligi IceHL, tokrat pa je dodal še zadetek za 4:0.
"Znova smo imeli tistih naših pet minut, ko smo skoraj zapravili vodstvo s 4:0. To bo treba popraviti. Vse smo imeli v svojih rokah, nato pa smo popustili. V zadnji tretjini smo dali glave skupaj, igrali smo disciplinirano in nismo iskali poteze več. Napad je začel delovati, imamo več strelcev," je razlagal 34-letni napadalec, ki v Ligi IceHL igra že 13. sezono.

Čez 12 dni na gostovanje v Innsbruck
Naslednja tekma v Ligi IceHL čaka zeleno-bele šele 17. novembra, ko bodo gostovali v Innsbrucku. Tri dni pred tem se bo začel drugi del državnega prvenstva ko v Tivoli prihaja Triglav.

Naslednji teden bo na vrsti reprezentančna akcija, Slovenija bo od četrtka do sobote sodelovala na mednarodnem turnirju v Budimpešti v družbi Madžarske, Italije in Ukrajine.