Žiga Pešut

Po 60 minutah sta mreži mirovali, razmerje v strelih na vrata je bilo 35:26. Pri kazenskih strelih sta v drugi seriji zadela Žiga Pešut in Philipp Pinter. Vse do 14. serije nato ni bilo zadetka. Pinter je še drugič ukanil Olivierja Roya, nato pa je Miha Logar zgrešil in izbranci Iva Jana so se veselili dveh točk.

Roya dvakrat rešila vratnica
V torek so panterji v Tivoliju zmagali s 3:2, tokrat pa je Bojan Zajc lahko računal tudi na branilca Davida Planka in napadalca Narda Nagtzaama. Gostitelji so silovito začeli, a je vratar Roy s prvo obrambo v 2. minuti prišel v formo in nato še nekajkrat odlično posredoval. V zelo disciplinirani tekmi, domači so imeli le dve minuti kazni, gostje pa štiri, so ploščki večkrat zadevali tudi okvir vrat, Roya je prvič rešila vratnica po strelu Mortena Poulsena.

V drugem delu so bili Gradčani premočni (streli na vrata 18:6), Roy pa je zaklenil vrata in spravljal domače napadalce v obup. Še enkrat pa mu je pomagala tudi vratnica, v 31. minuti jo je zadel Kyle Beach.

Olimpija najbolj nevarna v zadnji tretjini
Zeleno-beli so se prebudili v zadnji tretjini in nekajkrat je moral posredovati tudi vratar Sebastian Dahm. Najbolj nevarno zanj je bilo ob strelih Gregorja Koblarja v 53. in Nika Pema v 56. minuti. Domači so potrebovali vsako točko v boju za končnico, zato je Jan tvegal in v zadnji minuti igral tudi brez vratarja, a spremembe izida ni bilo.

Tudi v podaljšku gola ni bilo. Žiga Pešut je v 62. minuti zadel vratnico, osmoljenec tekme pa je bil Beach, saj je skupno četrto vratnico in drugo svojo zadel v 67. minuti.
V nedeljo zmaji gostujejo v sejemski dvorani v Celovcu. KAC ima zelo dobre možnosti v boju za končnico po zmagi na 313. koroškem derbiju v Beljaku (2:3 po podaljšku).