Martin Brodeur je zaustavil 19 strelov Philadelphie. Foto: Reuters

Letalci v letošnji končnici v povprečju dosegajo po 4,9 gola na tekmo, tokrat pa so v napadu povsem razočarali, saj so jih Vragi nadstreljali (35:20).

Gostitelje je sicer že v 3. minuti v vodstvo popeljal Matt Read, nato jih je dolgo reševal Ilja Brizgalov (31), ki pa je v zadnji tretjini le klonil. Takrat je New Jersey dosegel vse štiri zadetke. "Po poškodbi Ilje Kovaljčuka sem upal, da se bo moštvo odzvalo tako dobro, nisem se uštel," je povedal trener New Jerseyja Peter DeBoer.

Predatorji kaznovali Kosticina in Radulova
V noči na četrtek bo v konferenčnem polfinalu Zahoda Nashville gostil Phoenix. Predatorji, ki v seriji zaostajajo z 2:0, bodo na tretji igrali brez Andreja Kosticina in Aleksandra Radulova. Vodstvo kluba ju je kaznovalo zaradi "kršenja klubskih pravil". Omenjena hokejista naj bi ponočevala pred drugo tekmo končnice.

Liga NHL, končnica, konferenčni polfinale, vzhod

PHILADELPHIA (5) - NEW JERSEY (6) - 1:1
1:4 (1:0, 0:0, 0:4)
Read 3.; Larsson 44., Clarkson 52., Zajac 55., Salvador 58.
LOS ANGELES (8) - ST. LOUIS (2) - 2:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.