Jaka Avgustinčič bo s svojimi izbranci skušal presenetiti v finalu. Založane čaka izjemno naporen ritem. Foto: MMC RTV SLO
Hokejisti Slavije drugi finalisti

Obračun med Založani in Kranjčani se je zavlekel, ker je Slavija nastopala še v finalu Lige INL. Odločilno tekmo tega tekmovanja so v sredo proti Bregenzerwaldu izgubili s 3:4, skupni finalni izid je bil 3:2 za Avstrijce.

Prvo polfinalno tekmo so prejšnji teden v Kranju dobili Založani z 2:0, ki so tako napredovali s skupnim izidom 7:0. Slovenska predstavnika sta se merila tudi v polfinalu Lige INL, kjer so bili igralci Slavije boljši s 3:0 v zmagah.

Trije goli ob "power playu"
V prvi tretjini ni bilo zadetkov. V 22. minuti je bil natančen Rok Peterca, Luka Kar je povišal na 2:0, nato pa sta v drugi tretjini zadela še Luka Ščap in Rok Prusnik, končni izid pa je v tretji tretjini postavil Nik Ulaga. Založani so tri gole dosegli z igralcem več.

Prva finalna tekma v nedeljo, druga že v ponedeljek
Za Slavijo počitka ne bo, že v nedeljo ob 19.15 jih čaka prvi finalni obračun s Telemach Olimpija v Tivoliju. Druga finalna tekma bo v ponedeljek ob 19.00 v Zalogu, morebitna tretja pa v četrtek znova v Tivoliju. V finalu ekipi igrata na dve zmagi.