Artemi Panarin je takole matiral Viktorja Fastha za 2:1. Foto: EPA
Patrick Hager je Nemcem prinesel zmago nad Američani. Foto: EPA
Finska je v "slovenski" skupini s 3:2 ugnala Belorusijo. Foto: EPA
Svetovni prvaki Kanadčani premagali Čehe
Rusi po kazenskih strelih strli Švede
Slovenski hokejisti nared za obračun s Švicarji

Švedi so povedli v 15. minuti, ko je zadel Elias Lindholm. Rusija je nato izenačila v 44. minuti prek Sergeja Andronova.

Moža odločitve Panarin in Vasilevski
Ker v rednem delu in podaljšku ni bilo zmagovalca, so odločili kazenski streli, pri katerih je bil edini uspešen Artemij Panarin, ki je v drugi seriji matiral Viktorja Fastha. Na drugi strani je Andrej Vasilevski ubranil vse tri poskuse Švedov. Razmerje strelov je bilo 30:23 za Ruse.

Nemci vzeli mero Američanom
Na večerni tekmi skupine A je gostiteljica Nemčija z 2:1 presenetila ZDA. Američani so imeli sicer veliko terensko premoč (streli 43:27), a je v nemških vratih blestel Thomas Greiss. Nemci so odločilni gol dosegli v 55. minuti, ko je Patrick Hager pred vrati Jimmyja Howarda spremenil smer ploščku po strelu Dennisa Seidenberga.

Finci imeli veliko dela z Belorusi
V skupini B so Finci "le" s 3:2 strli Beloruse. Ti so v 45. minuti z golom Jevgenija Koviršina izenačili na 2:2, a je nato v 49. minuti Veli-Matti Savinainen poskrbel za zmago levov. Razmerje strelov 24:24.

Branilci naslova začeli z zmago
Svetovni prvaki Kanadčani so s 4:1 porazili Čehe. Ti so v 53. minuti znižali na 1:2 (Lukas Radil), a je slabi dve minuti pozneje vse njihove upe razblinil Tyson Barrie. Kanadsko zmago je z zadetkom v prazna vrata potrdil Jeff Skinner. Razmerje strelov 29:28 za Čehe.

Slovenci v soboto opoldne s Švicarji
Med 16 reprezentancami, ki nastopajo na prvenstvu, je tudi Slovenija. Varovanci Nika Zupančiča bodo uvodno tekmo turnirja odigrali v soboto ob 12.15 proti Švici.

Zadnjeuvrščena izpadeta iz elite
16 reprezentanc je razporejenih v dve skupini s po osmimi moštvi. Prve štiri napredujejo v četrtfinale, zadnji ekipi iz vsake od skupin pa izpadeta v nižji rang tekmovanja. Na letošnjem SP-ju divizije I (skupina A) sta si napredovanje na SP 2018 zagotovili Avstrija in Južna Koreja.