Komendčan Luka Pibernik je takole prvi prevozil ciljno črto. Drugo leto bo vozil za Bahrain-Merido, ki bo pod športnim direktorjem Gorazdom Štangljem močno slovensko obarvana. Foto: Twitter/@lampre_merida
Luka Pibernik
Do danes sta bila največja uspeha Luke Pibernika naslova prvaka Slovenije v letih 2013 in 2015. Foto: www.alesfevzer.com

Zmagovalca 6. etape dirke po deželah Beneluksa je dal šprint petih ubežnikov, na zahrbtnih kockah pa je bil presenetljivo najmočnejši slovenski kolesar iz moštva Lampre-Merida. Za Pibernika, ki je že tretje leto profesionalec, je to sploh prva klubska zmaga.

Prišprintal z glavnino za petami
"Zjutraj pred štartom nisem mogel pričakovati zmage, a ko sem bil v ubežni skupini, sem samo kolesaril tako hitro, kot sem mogel, proti cilju. Nisem imel veliko časa za razmislek, a gre res za neverjeten dan,"
se je v cilju smejalo Piberniku.

Dvakratni slovenski prvak v kolesarstvu je bil del ubežne skupine, ki je uspešno bežala vse do ciljne črte 197 km dolge sobotne etape, pri čemer je imela peterica na koncu vsega pet sekund prednosti pred glavnino.

V zadnjih 200 m je poskusil in uspel
"Videli smo, da lahko pridemo do cilja, še preden nas ujame glavnina. Skušal sem prihraniti nekaj moči, kolikor sem jo mogel. Mislim, da je bil Gougeard najmočnejši med ubežniki, in sem se postavil za njegovo kolo, nato pa sem v zadnjih 200 metrih poskusil in mi je uspelo,"
je zmagoviti razplet opisal mladi kolesar iz Komende. V šprintu sta Piberniku najbližje prišla Britanec Mark McNally in Belgijec Bert Van Lerberghe.

Rohan na poti k skupni zmagi
V šprintu glavnine je bil najhitrejši Italijan Giacomo Nizzolo, skupno vodstvo pa je zadržal Avstralec Rohan Dennis, ki bo v nedeljo na zadnji, 7., etapi branil 16 sekund prednosti pred zasledovalci na 197,8 km dolgi etapi med Bornemom in Geraardsbergnom.