Rimantas Kaukenas je bil nerešljiva uganka za italijansko obrambo. Foto: Reuters
Tony Parker
Tony Parker je izgubil strelski dvoboj z Dirkom Nowitzkim (23:28), a je bil na koncu precej bolj zadovoljen kot Nemec. Foto: EPA

Potem ko so Litovci v 2. četrtini vodili že za 16 točk (22:38), so se Italijani do polčasa vrnili v igro (39:42). Tri minute pred koncem tekme je semafor kazal 72:72, nato pa je trojko zadel najboljši strelec tekme Rimantas Kaukenas (22), proste mete za uvrstitev v četrtfinale pa sta dodala Šarunas Jasikevičius in Ramunas Šiškauskas.

Dirk v tretji četrtini brez koša
Francoski košarkarji so očitno hitro preboleli tesen poraz s Slovenijo. Po 13:13 sredi prve četrtine je bil izid izenačen še na začetku druge (28:28), nato pa so vseskozi vodili Francozi. Ob polčasu je bilo 47:39, potem ko je Nowitzki zadel trojko v zadnji sekundi. Prav zvezdnik Dallasa je z 19 točkami Nemce držal v igri. Z 12 mu je pomagal še Ademola Okulaja.

Na začetku drugega polčasa je Nemcem uspel delni izid 6:0, a so na drugi strani galski petelini odgovorili z dvojno mero in ušli na 59:47. Varovanci Dirka Bauermanna si niso več opomogli. Nowitzki v tretji četrtini ni dosegel niti točke, tekmo pa je končal z 28 ob slabem metu iz igre 12:26 (trojke: 2/9).