EP v košarki 2017
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.7 od 29 glasov Ocenite to novico!
Luka Dončić
Luka Dončić je v prvi četrtini dosegel 11 točk, na koncu pa je bil z 18 točkami in devetimi skoki najboljši igralec tekme. Foto: BoBo

Maribor - MMC RTV SLO

Resnejša igra v zadnjih 12 minutah je vendarle postavila stvari na svoje mesto in košarkarji Slovenije so v Mariboru Madžarsko premagali s 84:64. Luka Dončić je dosegel 18 točk in 9 skokov.

V "savni" dvorane Tabor je bilo v slovenski ekipi precej manj želje in agresivnosti kot na prvi pripravljalni tekmi v Rogaški Slatini, tako da je Madžarska dolgo držala ravnotežje. V tretji četrtini je še zadnjič vodila (51:52), nato je Slovenija z bolj zavzeto igro le unovčila večjo kakovost. Z delnim izidom 7:0 je povedla z 58:52, udarno pa začela tudi zadnjo četrtino, pri čemer je končno stekel met z razdalje.

Klemen Prepelič je s trojko povišal na 67:55, Matic Rebec je ukradel žogo in po polaganju zadel za 69:55, po novi trojki Prepeliča in vodstvu 72:55 pa je bil dvoboj odločen.

Dragić in Dončić prvič zaigrala skupaj
Slovenija je drugo pripravljalno tekmo za evropsko prvenstvo začela s peterko Goran Dragić, Gašper Vidmar, Luka Dončić, Klemen Prepelič in Edo Murić. Dragić, ki se je šele pridružil pripravam, in Dončić sta tako prvič zaigrala skupaj, Dončić je predvsem v prvi četrtini spet dokazal razkošen talent in v tem delu igre dosegel kar enajst točk, bil je zelo natančen in je zadel tri trojke.

Le šest madžarskih prostih metov
V drugi četrtini selektor Kokoškov ni imel razpoloženega igralca. Videti je bilo sicer kar nekaj atraktivnih potez (izstopal je Dončić), a kaj, ko je bilo preveč zgrešenih "zicerjev", predvsem pa je manjkalo borbenosti v obrambi. Madžari so na vsej tekmi izvajali le šest prostih metov! Po 20 minutah je bilo izenačeno (38:38), za Madžare je David Vojvoda dosegel vseh svojih 15 točk v prvem polčasu.

Kapetan Goran Dragić v drugem polčasu ni igral. V nedeljo bo Slovenija v okviru Pokala Adecco v Mariboru igrala še proti Češki. Do turnirja v Opatiji, ki bo prihodnji konec tedna, bo odsoten Anthony Randolph, ki je odšel v ZDA, saj ga čaka poroka.

Jaka Lakovič, pomočnik selektorja Slovenije: "Težko je bilo igrati. Bilo je vroče, razmere niso bile idealne, a tako je bilo za obe reprezentanci. V prvem polčasu nismo bili pravi, v drugem pa smo vendarle popravili igro v obrambi, postali bolj agresivni na žogi, dosegli nekaj lahkih košev in naredili razliko na semaforju, ki nam je omogočila pohod do zmage. Zagotovo je naše želja igrati hitrejšo košarko, a dokler smo tako pasivni v obrambi, kot smo bili v prvem polčasu, je težko razviti hitro igro. Nasprotnik najde pot do koša in nato se igra 5 na 5."

Edo Murić: "Vesel sem, da smo zmagali. Prvič smo igrali skupaj, a videlo se je, da nam še precej manjka do želenega nivoja. Jutri nas čaka analiza tekme in takoj nato trening, na katerem bomo začeli odpravljati napake. Predvsem v obrambi še nismo pravi. Manjka nam agresivnosti, komunikacije, saj bo tako lažje tudi v napadu. Hkrati so Madžari zadeli nekaj težkih metov, na koncu pa je naša kakovost vendarle prišla do izraza in zabeležili smo zasluženo zmago."

Pripravljalna tekma, Maribor:
SLOVENIJA - MADŽARSKA
84:64 (19:17, 19:21, 22:17, 24:9)
2.500; Dončić 18, Vidmar 13, Prepelič 10, Dimec in Čančar po 8, Murić 7, Blažič in Rebec po 6, Nikolić 4, Dragić in Hrovat po 2; Vojvoda 15, Witmann in Allen po 13.

# 04.08.2017 ob 19:22
On bo poroko v ZDA in reprezentanco v Evropi uspel izvest vse v eni sezoni, dober je, ker enim slovencem to ni uspelo
# 04.08.2017 ob 19:08
Nisem vedel, da je možno v istem poletju se poročit zraven pa še za Slovenijo igrat, vsa čast Randolphu!
sumtb
# 04.08.2017 ob 21:16
Trojke Dončič: 4:4
Trojke ostali SLO: 0:11

No comment.

In pa to kar dela Zagorac da vrže stran dve žogi na minuto znam tudi jaz.
MJ-23
# 04.08.2017 ob 21:51
Res so idioti na KZS, da tekmo med največjim vročinskom valom organizirajo v čist neprimerni dvorani. Pa ne govorim o nečloveški vročini, ampak o drsečem parketu in nesposobnih brisalcih. Že po TV sm vidu ogromno zdrsov, verjetno so jih pa tisti v dvorani videli še dost več. Res je KZS mel srečo, da se ni noben igralec poškodoval. Če sem Real, pa se Doncic poškoduje, ker mu zdrsne v takih pogojih, bi jaz tožu KZS.
rangerno1
# 04.08.2017 ob 21:27
Dimec GLEJ Vidmarja, takole igrajo moški košarko v raketi!
rangerno1
# 04.08.2017 ob 21:26
Dejansko imamo trenutno v reprezentanci od kandidatov za počitnice 5 precej izenačenih indijancev, ki so vsi približno isto slabi.

Prepelič - Lapornik.. zaenkrat Lapornik
Blažič - Hrovat... zaenkrat Hrovat
Rebec - Nikolić... ne vem :))))
Zagorac - Lorbek... je vedno Lorbek boljši, tudi če igra z medicinko
MJ-23
# 04.08.2017 ob 21:04
Ma Sanja o pomanjkanju energije govori. V dvorani je 30 stopinj pa parket drsi ko svina. Še gledalcem se nič ne da. Na takih tekmah je važno samo, da se končajo brez poškodb. Eni pa komentirajo, ko da igramo polfinale eurobasketa.
Korošec
# 04.08.2017 ob 22:40
Se samo meni zdi ali je Dončič pridobil, kar dosti na mišični masi, če se bo tako razvijal naprej bo postal orng mrda, ima orng velik okvir za 18 letnega mulca.
Lesinar
# 04.08.2017 ob 21:25
Še dobro da Zdovc ni trener, bi mu ja obrvi zmanjkalo ob taki igri
miki_miska
# 04.08.2017 ob 21:00
Luka...3 klase nad ostalimi in to brez napora. Dobro goran se spara, ostali nasi pa res tekmujejo kdo bo slabsi.
maxbernie
# 04.08.2017 ob 20:30
Zagorac avtonomna republika Hlodovina v tej reprezentanci.
sumtb
# 04.08.2017 ob 18:36
a je tako težko napisati kje bo prenos ?

Če vam že komercialne TV postaje speljejo vse živo vsaj to naredite da napiše kje bo prenos, konec koncev ste za to plačani.
johnny007
# 04.08.2017 ob 22:51
Tekma se igra 40 minut, eni ste čisto preveč živčni. V redu je blo. Kokoškov ve, kaj dela.
sumtb
# 04.08.2017 ob 20:54
Murič ima pa probleme z Dončičem zgleda, najprej se mu vmeša v skok in gre žoga doblicam, potem pa še vrže stran polaganje po evrogol podaji Dončiča.
Picasso
A dela kak intersport do 21 ? Da grem na hitro kupit superge za košarko in odhitim v Maribor, ker to kar Zagorac igra, lahko tudi mi forumaši, mogoče še manj napak hahahhaha. Dončič pa maestro pri 18 letih !
lexani89
# 04.08.2017 ob 21:54
Sam kok je Kosi podoben Dragiću :D
doncic7
# 04.08.2017 ob 18:41
Prenos bo na Kanal A. Sanja Modrič ter Peter Vilfan super naveza!
mile952
# 04.08.2017 ob 21:38
Uf, Vidmar ima 80% met, tako da se posipam s pepelom za prejšnji post.
Eva Longoria
# 04.08.2017 ob 21:34
Ne morem poslušati tega o vroči dvorani...Za Dončića je tudi vroča, za Madžare je tudi vroča...a naši bi pa sam pod klimo igrali? Za vse je to isti del priprav, ista dvorana in žoga!
robnin9
# 04.08.2017 ob 21:21
Našim centrom letijo žoge z rok, kot bi šlatal vroč kostanj. Kokoškov je medel na klopi. Zdovc bi jih bolj navil.
Picasso
Prepelić se pa tudi kar neki repenči, žveči tisto žvečilko kot največe super zvezde v Nba, nosi se kot da je največi brand, naj se zgleduje po Gogiji in Dončiču, kako sta skromna in ponižna.
fc11
# 04.08.2017 ob 20:32
jebote zagorac lorbek je profesor zate
migaj
# 04.08.2017 ob 23:28
res je da nam manjka en center, vendar Zagorac to ni -in on itak samo šutira od daleč
o njegovi trenutni formi in kvaliteti pa raje ne bi
SLOBloodPatriot
# 04.08.2017 ob 20:29
Zagorac in Blažič katastrofa, Dončić pa klasa 1A!
2px_orbitala
Zagorac se mi bo še smilit začel..
timoti
# 05.08.2017 ob 01:35
Ne vem kako vas ni vsaj 50% tukaj na pripravah z reprezentanco. Veste vse in še več.
rangerno1
Dimec je dejansko ženska z brado, tip ne sledi igri, Dončiču in Dragiču so šle že vsaj 3 žoge v out, ker fant ne sledi, agresivnosti v skoku ni, igre v napadu s hrbtom tudi redko kdaj. Naj se malce zresni, rabimo ga v moški obliki.
jasej1
# 04.08.2017 ob 22:23
Težka bo odločitev za selektorja med Nikolićem in Rebcem. Upam, da na koncu izbere prvega, ker Rebec igra res preveč za svojo statistiko. Občasno to pride prav, a proti resnim tekmecem bo potrebno igrati bolj pametno, kar Nikolić vsekakor zna precej bolje.
Prepelič je zgleda prebral naše kritike in se malo vzel v roke.
mile952
# 04.08.2017 ob 21:19
Kaj je z Dimcem, da ne ujame pdaje?
rangerno1
# 04.08.2017 ob 21:14
kdo je tolk retardiran na KZSju, da da tekmo reprezentance na vrhuncu poletja v dvorano brez klime, nekdo res ne premore dovolj kapacitete. In potem bi se nekdo od naših poškodoval od gnilega parketa in bi spet vsi jokali kakšna smola je.
rangerno1
# 04.08.2017 ob 21:07
Kaki dripci ste nekateri. Na 1. in 2. tekmi že govorite, kako smo slabi, če pa bi igrali na polno in bi se kdo poškodoval pa bi spet pametovali. Kaj bi šele zadnjič potem rekli, ko je igrala Srbska članska reprezentanca proti Srbski univerzitetni reprezentanci (za njih sta igrala tudi Đoković in Tejić) in vmes tudi zaostajali in praktično komaj zmagali. Otroci, nekaj so pripravljalne tekme, drugo pa potem ko gre zares. Ne bi kalkuliral in podcenjeval, ampak resne reprezentance celo na samem EPju oz. SPju začnejo malce rezervirano in šele potem tempirajo, je pa res, da imamo mi letos na EPju najtežjo skupino in nimamo toliko individualne kvalitete, tako da če ni ekipa kompletna in če ne daje energije od sebe res maksimalno, nas lahko pravtako butne prav vsak.
fiston
# 04.08.2017 ob 20:58
Rebec mi je pa res antipatičen, kako se preserava tam z onimi žogami med nogami. No potem iz prostega zgreši en met, pa mu še Madžar uide in da koš. Na tak način bi tekmo zafural, sploh če bi še tam na koncu ko je Madžar dal koš kak prekršek sodnik piskal.
garmond
# 04.08.2017 ob 20:57
Najmanj trem našim košarkašem je potekel rok garancije.
# 04.08.2017 ob 20:43
Mladenič Čančar je pa prijetno presenečenje, fant veliko obeta.
ElderPunk
Blažič in Zagorac uffffff
rangerno1
# 04.08.2017 ob 20:12
Marton Bader bi verjetno pri svojih 36 letih še vedno bil 2 klase boljši igralec od Zagorca.
Jaz do sedaj vidim stvari nekako takole:

Dragič, Dončič (seveda tudi na 2, če treba tudi na 3)
Lapornik, Prepelič
Čančar, Murič, Hrovat
Randolph, Lorbek
Vidmar, Dimec (bi bilo fino, če bi igral kot moški in ne kot ženska)

Dragič je itak prvi play, Dončič lahko igra, vsi vemo da vse od 1-3, Prepelič lahko poflika tudi kakšno minuto na poziciji 1 če bo sila, Lapornik je pokazal od šuterjev še največ in je najbolj racionalen. O Čančar mora de facto biti član reprezentance iz več razlogov, eden je tudi ta da je naša prihodnost in res vlaga energijo v igro, Murič bo že, čeprav danes je bil na trenutke smotan. Lorbek nikakor ne more biti slabši od Zagorca, pri Randolph, Dimec in Vidmar pa tako nimajo adekvatnih menjav, Dimca bi rade volje menjal, samo če ni druge možnosti. Zato pa se z Dimcem Kokoškov toliko trudi. Zadnje mesto pa naj bo prepuščeno tistemu, ki bo najbolj potreben, ko/če bodo na kakšne položaju problemi. Sem pa že pred pripravami govoril, da je Blažič žal povsem out. Glede na to, koliko odpovedi imajo vse velike reprezentance, se mi ne smemo jokat, ampak Zoran Dragič bi nam pasal ko ata na mamo. da ne govorim na Boštjanu Nachbarju, on lahko igra brez noge in še na položaju, ki ni njegovo primarno in bi bil bog in batina za Zagorca!
rangerno1
Ojoj kakšna hlodovina od Murića, ne moreš to zgrešit :)
rangerno1
# 04.08.2017 ob 21:35
Na KZSju seveda livescore od tekme ne dela, tipično za KZS, vedno zajebejo vsaj eno stvar ali več.
kon
# 04.08.2017 ob 21:31
Lej jih spet sami selektorji. :D Dobrodošli! Dolga je še pred nami. Zdj pa predlagam da grete vsi jutr pr 30 stopinjah basket špilat. No pa upoštevejte to da majo teli majstri za sabo verjetno najtežji del priprav.
Ježešna, ježešna Dimec ga tudi serje...
fc11
# 04.08.2017 ob 21:18
aj spet super talent zagorac
pan
# 04.08.2017 ob 20:56
Se res ne da ustaviti od zunaj teh gujaš-paprikaš snajperjev???
CoreySteel
Dončič si misli: "s kakimi amaterji jest to špilam?" :))
fiston
# 04.08.2017 ob 20:41
Blažič je pa res ne samo stagniral, ampak nazadoval. Prej bi bil recimo uporaben v obrambi, pa hiter za kako kontro.....
Obramba je pri takih celo bolj pomembna, daš takega noter proti močnim, pa tam bodo itak težko koše dosegali, ampak da vsaj v obrambi igrajo, da oni ne naredijo razlike.
xP
# 04.08.2017 ob 20:34
Ce Zagorac ne more proti Rusiji UNI in Madzarom, pa kako bo lahko proti Franciji, Grciji? Bi bilo bolje, da 4 na 5 igrajo, kot pa z njim v igri. Najbolj zalostno pa je to, da ga ima očitno kokoška namen vzeti na EP...

Za prikaz vsebine morate omogočiti vtičnike za družbena omrežja (Twitter, Facebook, Scribble, ...), ki uporabljajo piškotke za sledenje uporabnikov.

S pritiskom se strinjate z uporabo piškotkov!