Olympiacosu je pripadel prestižni obračun v Pireju. Foto: EPA

Največja grška kluba sta se srečala petič v tej sezoni, četrtič pa so se zmage veselili igralci iz Pireja. Dobili so oba obračuna v evroligi, zmagali so v superpokalu in pokalu, Panathinaikos je slavil zmago le v državnem prvenstvu. V dvorani Miru in prijateljstva je bil razigran Moses Wright, ki je za 19 točk iz igre metal 9/9. 11 točk je dosegel v drugi četrtini, v kateri so gostitelji po zaostanku za deset izenačili. Dal je tudi ključni koš za 67:60 30 sekund do konca, s čimer je bil dvoboj velikih tekmecev odločen. Rdeči so izgubili sedem žog, Pao pa kar 18.

Olympiacos in Panathinaikos sta pri izkupičku 18-11 in držita mesti med prvimi šestimi ekipami, ki bodo neposredno napredovale v četrtfinale. Enako število zmag ima tudi Fenerbahče, ki je tokrat šele drugič v zadnjih šestih medsebojnih tekmah premagal Valencio (118:88). Carigrajčani so zadeli kar 24 trojk (24:38), kar sta dve več od prejšnjega rekorda Anadolu Efesa. 8/9 je izza črte metal Tyler Dorsey, ki je prispeval 28 točk. Šestkrat je bil iz desetih poskusov izza črte natančen Scottie Wilbekin, ki je dal 20 točk, štirikrat iz sedmih pa Nigel Hayes-Davis, ki jih je zbral 20. S tem so vpisali 14. zmago v 15 nastopih v domači dvorani. Edino tekmo so na svojem parketu izgubili proti Crveni zvezdi.

Beograjčani so doma klonili pred Maccabijem (80:84) in z 19. porazom, petim v nizu, bolj ali manj zapravili vse možnosti za končnico. Izraelski velikan je na drugi strani prvič to sezono v seriji treh zmag, tako da za šestim mestom zaostaja dve zmagi (16-13). Rdeče-beli so na začetku drugega polčasa povedli za 18, nato pa je sledil velik preobrat gostov, ki so na medsebojnih obračunih prekinili niz šestih porazov. V gosteh so Zvezdo premagali po več kot desetih letih. Mike Tobey je igral le dobrih šest minut, statistiko pa pustil prazno.

Več priložnosti je dobil Žiga Samar v dresu ekipe Alba Berlin. Organizator igre je bil na parketu dobrih 15 minut in dosegel je 7 točk (met 2/5, 3 podaje, 2 ukradeni žogi, 2 skoka, 4 izgubljene žoge). To je njegov drugi najboljši točkovni izkupiček v Evroligi. Monaco je bil sicer v nemški prestolnici boljši z 90:82. Dosegel je osmo zaporedno zmago in je z 19 zmagami na tretjem mestu.

29. krog:
OLYMPIACOS – PANATHINAIKOS 71:65
Wright 19, Peters 11; Nunn 17, Lessort in Mitroglu po 11.

FENERBAHČE – VALENCIA 118:88
Dorsey 28, Hayes 21, Wilbekin 20; Davies 18.

CRVENA ZVEZDA – MACCABI TEL AVIV 80:84
Yago 20 ... Tobey 0 v 6 minut ; Colson 22, Nebo 18.

ALBA BERLIN – MONACO 82:90
Thomas 14 ... Samar 7 (2/5 iz igre), 2 skoka in 3 podaje v 15 minutah; Okobo in James po 20.

BASKONIA – MILANO 88:73