Luka Dončić je občutno popravil tudi svoj strelski rekord v španskem prvenstvu. Foto: EPA
Luka Rupnik
Luka Rupnik je dejal, da je že druga španska liga lahko primerljiva z Ligo ABA, ACB pa je ena najboljših v Evropi in je zares visoka raven. Ob tem Fuenlabrada igra še v Evropskem pokalu, kjer je blizu preboja v drugi del. Foto: www.alesfevzer.com
Zoran Dragić
Klemen Prepelič
Klemen Prepelič je bil strelsko znova zelo razigran, a je Limoges klonil. Foto: alesfevzer.com

Sicer je nekdanji član Olimpije, Giorgi Šermadini, v dresu Andorre dosegel statistični indeks 39, a 17-letni Dončić je odigral nepozabno srečanje. 34 je znašal njegova valutacija, kot najmlajši doslej pa je bil izbran za igralca kroga. Prav tako je najmlajši v zgodovini španskega prvenstva, ki je dosegel dvojni dvojček, obenem pa je tudi najmlajši, ki je doslej dal več kot deset podaj. Tekmo je končal s 23 točkami in 11 podajami, po katerih je Real dosegel 27 točk.

"Zelo sem vesel, da smo zmagali. Bili smo dovolj agresivni in igrali dobro obrambo. To zmago kot tudi individualno priznanje bi posvetil navijačem, še posebej tistim, ki pridejo na vsako tekmo in nas ves čas podpirajo. So neverjetni. Upam, da bomo v takem ritmu nadaljevali," je izjavo supernadarjenega Ljubljančana povzela uradna stran lige. Odigral je 34 minut, saj je imel nekaj težav s kolenom Sergio Llull.

Nad njegovo predstavo je bil navdušen trener Pablo Laso: "Zelo sem zadovoljen z Lukovo igro. Odlično se je prilagajal vsaki obrambi, ki jo je postavil Jota Cuspinera. Imel je zajetno minutažo, kar priča o njegovi telesni pripravljenosti. Igral je v visokem ritmu in bil zelo učinkovit. Odkar je prišel v Madrid, je izjemno napredoval. Ima še veliko prostora za napredek. Lahko igra na različnih položajih. Postaja popoln košarkar. Lahko pokriva položaje od ena do tri, lahko skače … Vsak dan želi napredovati. Postavil je že mnoge rekorde, je zelo ambiciozen in želi še več."

Rupnik: Dončić je fenomen
Pri Feunlabradi je deset točk prispeval Luka Rupnik, ki je bil poleg nekdanjega centra španske reprezentance Xavija Reya edini gostujoči košarkar z dvomestnim številom točk. "Dobro smo se upirali, potem pa nas je Dončić "uničil"," je za MMC na kratko tekmo opisal Idrijčan in dodal: "Dobro smo se pripravili, saj je bil naš trener včasih pomočnik pri Realu in ekipo odlično pozna. Obenem smo bili med tednom prosti, ko nismo imeli Evropskega pokala. Real je vendarle ena najboljših ekip v Evropi. Kljub vsemu smo pustili dober vtis." Rupnik je sicer v drugem polčasu na kratko pokrival tudi Dončića, toda kot pravi, so bili "na njem" raje višji igralci, Rupnik in Ludde Hakanson pa sta bila zadolžena za Jayceeja Carrolla.

"Luka je fenomen. Res igra na izjemno visoki ravni. Je čisti evroligaški igralec in pred njim je izjemna kariera. Zelo sem vesel zanj in mu želim vse najboljše. Ko se slišiva po telefonu, se vidi, da je preprost fant, ki ima vse urejeno v glavi," je o rojaku povedal Rupnik, ki v madridskem predmestju igra en mesec. Trener Jota Cuspinera ni bil zadovoljen z nekdanjim španskim reprezentantom Carlosem Cabezasom, po razhodu pa je želel pripeljati Rupnika, ki je dobro igral v drugi ligi za Lleido. Nemudoma je Fuenlabrada plačala odškodnino in 23-letni organizator igre je podpisal triletno pogodbo.

"Trener mi zaupa, Trudim se po najboljših močeh, da bi izkoristil minutažo, s katero sem zelo zadovoljen. Kar dobro sem se ujel z ekipo, glede na to, da sem šele en mesec z njo, soigralci pa so skupaj že tri mesece," je pristavil Rupnik, ki se najbolje razume z Markom Popovićem, s katerim se poznata že od prej in mu je tudi pomagal pri prilagajanju novemu okolju. Dalmatinec je pravi vodja Fuenlabrade, a je trenutno odsoten, kar se ekipi pozna.

Francija, 11. krog:
ASVEL
– LIMOGES 72:69
Nelson 15, Uter in Hodge po 14; Buford 22, Prepelič 20 (3/5 za dve, 4/10 za tri), 3 skoki in 3 podaje v 32 minutah.

PAU LACQ ORTHEZ – CHALONS-REIMS 70:60
Chikoko 16, Robinson 13; de Jong 15 … Vašl 9 (1/2 za dve, 2/5 za tri) in 3 podaje v 24 minutah.

Lestvica: 1. Monaco (9-1), 2. Nanterre (8-2), 3. Chalon (8.3) … 9. Limoges (5-6) … 12. Chalons-Reims (5-6).

Italija, 10. krog:
DOLOMITI ENERGIA TRENTINO – EMPORIO ARMANI MILANO 74:92
Baldi in Hogue po 17; Simon 19, Mačvan 12, Kalnietis in Sanders 11, Dragić 10 (2/2 za dve, 2/5 za tri), 2 skoka in 3 podaje v 20 minutah.

Lestvica: 1. Emporio Armani (10-0), 2. Grissin Bon Reggio Emilia (7-2), 3. Umana reyer Venezia (7-3).

Španija, 11.krog:
VALENCIA
– RETABET BILBAO 83:61
Thomas 15, Vives 12; Bamforth 17 … M. Lapornik (0/1 za dve, 0/3 za tri) in 1 skok v 15 minutah.

OBRADORIO – JOVENTUT 80:67
Dulkys 24, McConnell 14; Sabat 16 … L. Lapornik (0/1 za tri), 2 skoka in 1 podaja v 11 minutah.

REAL BETIS – BASKONIA 60:94
Radičević 13 … Nachbar 7 (3/6 za dve, 0/1 za tri), 3 skoki in 3 podaje v 24 minutah; Tillie 15, Šengelia 14 … Blažič 7 (0/3 za dve, 2/3 za tri), 5 skokov in 1 podaja v 19 minutah.

REAL MADRID – FUENLABRADA 92:76
Dončić 23 (8/10 za dve, 2/4 za tri), 4 skoki in 11 podaj v 34 minutah, Carroll 12; Rey 16, Rupnik 10 (2/3 za dve, 2/4 za tri) in 3 podaje v 23 minutah.

Lestvica: 1. Real Madrid (9-1), 2. Barcelona (8-2), 3. Iberostar Tenerife (8-3) … 6. Baskonia (7-4), 7. Bilbao (6-4) … 14. Real Betis (3-7), 15. Joventut (3-7), 15. Fuenlabrada (3-8).

Tručija, 9. krog:
GAZIANTEP – ANADOLU EFES 70:75
Rautins 18 … Balažić (0/1 za dve, 0/3 za tri) 2 skoka v 15 minutah; Osman 16, Granger 14, Omića ni bilo v postavi.

BANVIT – TRABZONSPOR 89:58
Theodore 19 Kullig 13 … Vidmar 8 (2/7 za dve) in 3 skoki v 19 minutah … Murić 3 (0/3 za dve, 1/2 za tri), 2 skoka in 1 podaja v 25 minutah; Hardy 13.

Ponedeljek:
DARÜŠAFAKA – ISTANBUL BB

Lestvica: 1. Banvit (8-1), 2. Anadolu Efes (8-1), 3. Galatasaray (7-2) … 10. Gaziantep (3-6) … 13. Istanbul BB (3-5).