Košarkarji Uniona Olimpije so prvič po sezoni 2008/09 osvojili naslov državnega prvaka. Foto: BoBo/Srdjan Živulović
false
Devin Oliver je bil imenovan za najkoristnejšega igralca finalne serije. Foto: BoBo/Srdjan Živulović
Brandon Jefferson
Brandon Jefferson je bil s 30 točkami najboljši strelec četrte tekme. Foto: BoBo/Srdjan Živulović
Rogaška
Trener Rogaške Damjan Novaković s svojimi varovanci ni našel odgovora na agresivno pokrivanje Ljubljančanov v drugem polčasu. Foto: BoBo/Srdjan Živulović
Okorn: Razbili smo jih in naredili red v slovenski ligi
Podelitev medalj in pokala po koncu DP-ja v košarki
Zadnja minuta tekme in slavje košarkarjev Olimpije

Gostje iz Rogaške Slatine so se v prvem polčasu še dobro upirali gostiteljem, v nadaljevanju pa so se zmaji razigrali in po zaslugi odlične obrambe ter izjemnega Brandona Jeffersona, s 30 točkami najučinkovitejšega igralca na tekmi, popolnoma nadigrali nasprotnika.

Za ljubljanski kolektiv je to 16. naslov prvaka v samostojni Sloveniji, prvi po sezoni 2008/09. Rogaška bo morala na svoj krstni naslov še malce počakati. To je bil sicer njen drugi nastop v finalu DP-ja, pred dvema letoma je finalno serijo s 3:1 dobil Tajfun.

Davis nevaren z razdalje
Slatničani so tekmo začeli odlično, s trojkama Darwina Davisa in Dragiše Drobnjaka so ekspresno povedli s 6:0. Sledil je delni izid Olimpije 9:3, Jefferson je s trojko izid poravnal na 9:9. V igri obeh ekip so se prikradle napake, veliko je bilo izgubljenih žog, zapravljenih napadov in zgrešenih metov, po prvi četrtini je bilo 18:20.

Bubnić vlekel voz Olimpije
Davis je odlično strelsko formo nadaljeval tudi v drugi četrtini, v četrtem poskusu za tri je zadel še četrtič (19:23). Ljubljančani so začeli goste pokrivati bolj agresivno, ti so začeli delati napake, na krilih zgrešenih nasprotnikovih odprtih metov za tri se je Olimpija vrnila v igro in z delnim izidom 13:3 prek izjemno razpoloženega Dražena Bubnića - ta je dosegel 7 zaporednih točk - dve minuti in 25 sekund pred koncem prvega polčasa prvič povedla (36:33). Sledili so hitro uspešno zaključeni napadi na obeh straneh, na odmor so Ljubljančani odšli z minimalno prednostjo (42:41).

Izjemna obramba Ljubljančanov
Drugi polčas je ekipa izpod Rožnika začela izjemno. Strnila je vrste v obrambi, z agresivnim pokrivanjem je Rogaško silila v napake, po seriji izgubljenih žog ji je uspel delni izid 9:0 in vodstvo s +10 (51:41). Prve točke Rogaške v drugem polčasu je dosegel Miha Fon, ki je zadel trojko. Slatničani nikakor niso našli odgovora na čvrsto domačo obrambo, pomagale jim niso niti minute odmora trenerja Damjana Novakovića, zaostanek je narasel na 11 točk (62:51). Do konca četrtine je Rogaška po Davisovi zaslugi - po zadeti trojki, je ukradel žogo in zadel še polaganje) ujela priključek, z delnim izidom 9:1 je zaostanek zmanjšala na -3 (63:30).

Jefferson 'eksplodiral' za veliko zmago
V uvodnih minutah zadnje četrtine je 'eksplodiral' Jefferson, z dvema zaporednima trojkama je poskrbel za val navdušenja na tivolskih tribunah, Olimpija je znova vzpostavila prednost 11 točk (71:60). Za nameček je Američan zadel še vse tri proste mete po osebni napaki Fona dobrih sedem minut pred koncem (74:60). Poti nazaj za Rogaško ni bilo več. Novakovićevim varovancem ni prav nič steklo, na drugi strani so gostitelji le še večali prednost, z zabijanjem iz protinapada je za +21 (88:67) poskrbel Nikola Janković. Veselje domačega občinstva v Tivoliju se je lahko začelo ...

Izjavi trenerjev po tekmi:
Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: "Čestitke igralcem za zmago in osvojen naslov. Odigrali smo po najboljših močeh."

Damjan Novaković, trener Rogaške: "Vse je bilo odprto do izida 66:60, ko je Jefferson v zadnji sekundi zadel met za tri točke od table in začel svoj šov. Nismo ga mogli ustaviti. Čestitam vsem igralcem za sijajno sezono. Ni veliko manjkalo, pa bi bila še boljša. Čestitam igralcem in strokovnemu štabu Uniona Olimpije za osvojeni naslov. Lahko smo ponosni na našo sezono, za konec pa smo napolnili še Tivoli. Še enkrat hvala izjemnemu občinstvu za fantastično vzdušje in podporo na vseh srečanjih."