Justin Cobbs je bil s 16 točkami prvi strelec Cedevite Olimpije, z indeksom 25 pa tudi njen najučinkovitejši posameznik. Izsilil je 11 osebnih napak. Foto: Igokea m:tel/Nikola Vuruna

Zmaji so prikazali novo skromno predstavo. Na uvodu sezone ne blestijo, po zmagah v Stožicah nad Mego in Splitom pa ostajajo še brez gostujoče zmage. V Ligi ABA so klonili v Beogradu in Laktaših, v Evropskem pokalu pa v Tel Avivu in Carigradu. V uvodni četrtini in na začetku druge so sicer Ljubljančani v Republiki Srbski igrali dobro in povedli za devet, toda hitro so prednost zapravili, do izraza pa so prišle iste težave kot praktično na vseh tekmah uvoda sezone.

Igra v napadu je bila v nadaljevanju zelo nepovezana, številni napadi so bili zaključeni po individualnih in neizdelanih akcijah, padel je odstotek meta (iz prvih petih metov izza črte so zmaji zadeli štirikrat, na koncu pa so za tri metali 5/13), veliko pa je bilo tudi hitro izgubljenih žog. S 16 točkami je bil prvi strelec gostov Justin Cobbs, 15 jih je dal Jaka Blažič, Shaw Jones pa je desetim dodal 15 skokov.

Sferopulos prevzel Zvezdo

Crvena zvezda ima novega trenerja. Kot se je pisalo že po odstavitvi Duška Ivanovića, je beograjskega velikana prevzel Janis Sferopulos. 56-letni grški strokovnjak, ki je nazadnje vodil Maccabi, predtem pa Olympiacos, je s šestkratnimi prvaki Lige ABA podpisal dvoletno pogodbo. Ivanović je klop zapustil po slabem začetku v Evroligi, prav tako pa so bili načeti odnosi z igralci.

Zmaje zdaj čakajo štiri domače tekme. V Evropskem pokalu bodo gostili Prometej in Vilnius Wolves, v Ligi ABA pa SC Derby in Borac. Foto: Igokea m:tel/Nikola Vuruna

V zelo izenačeni prvi četrtini sta si obe ekipi priigrali največ štiri točke naskoka. Takšna je bila prednost zmajev ob koncu prvih desetih minut, ko je bil izza črte uspešen Blažič. Kapetan je v prvi četrtini prispeval deset točk. Poleg njega je bil najbolj razigran, tako kot je to v zadnjem času skoraj na vsaki tekmi, Cobbs, ki je bil v drugi četrtini najzaslužnejši, da so Ljubljančani povedli za devet. Igokea je odgovorila s serijo 7:0. Potem ko je imela domača vrsta v prvi četrtini težave z izgubljenimi žogami – zapravila jih je sedem –, so se te v drugi začele nabirati pri slovenskih prvakih. Cobbs je prekinil triminutni strelski post Cedevite Olimpije, ne pa tudi naleta gostiteljev, ki so s košem Nikole Tanaskovića minuto pred koncem polčasa izenačili, Zoran Nikolić pa je tik pred odhodom v garderobo poskrbel za vodstvo Igokee (42:40).

Zelo slabo so varovanci Simoneja Pianigianija vstopili v drugi polčas. Prvi koš so dali šele po štirih minutah igre, ko je bil izza črte natančen Gregor Glas. Medtem so jih gostitelji dali deset, skupaj s prvim delom pa naredili serijo 16:0. Po Glasovi trojki so sledile nove tri minute brez ljubljanskih točk. Nato je zadel Blažič. V zaključku so zmaji le dosegli nekaj košev – skupaj v četrtini 12 točk – in zmanjšali prednost Igoekee, ki ni blestela, vseeno pa odšla v zadnjo četrtino z dvomestno razliko. Suvereno so domači košarkarji ohranili lepo prednost – najvišja je znašala 16 točk – in z mirno končnico vpisali tretjo zmago sezone.