Union Olimpija je tako kot v torek Krko tudi Maribor Messer gostila v Tivoliju. Foto: Aleš Fevžer
Krka in Union Olimpija povedli v polfinalu

Ljubljančani tokrat niso dopustili presenečenja, potem ko so jih Mariborčani v končnici Lige Telemach letos dvakrat ugnali, nazadnje prejšnjo soboto v domači dvorani Tabor (72:67). Olimpija je suvereno vodila od začetka do konca tekme, po treh četrtinah že za 28 točk (58:30), nato pa je Maribor le omilil poraz.
V prvi četrtini so gostje še držali korak (21:16), povsem drugače pa se je razpletala druga četrtina. Klemen Prepelič je svoje prve točke dosegel v 14. minuti, z njegovo trojko pa je Olimpija povedla s 30:18. Dotlej so gostitelji zadeli kar 13 od 20 metov iz igre, tudi do polčasa pa je bil odstotek izkoristka metov več kot 50 (59 % - 13/22). Mariborčani so bili v tem pogledu veliko slabši, saj so v koš pretvorili le osem od 23 poskusov.
Tudi v tretjem delu gostom met ni stekel. Ko je Alen Omić v 24. minuti zadel svoj drugi koš na tekmi, je Olimpija povedla že za več kot 20 točk (46:25). V tretji četrtini je Maribor zadel le en met iz igre.
Novomeščani z 9:0 dokončno pobegnili
Krka je tekmo v Novem mestu odprla z delnim izidom 14:0, vendar so Laščani v nadaljevanju z razigranim Jako Brodnikom (24 točk) znižali na 26:19, 27:23 in 37:30. Po seriji 9:0 za gostitelje so se ti znova oddaljili na varno razdaljo (48:32), proti koncu tretje četrtine pa so prednost povišali na 20 točk (61:41) in jo mirno obdržali do konca.

Liga Telemach, polfinale, prvi tekmi
UNION OLIMPIJA
- MARIBOR MESSER 1:0
74:56 (21:16, 15:7, 22:7, 16:26)
800; Blažič 13, Omić 11, Rupnik 10, Perković 9; Pelko 17, Josipović 11, Ruphin 10.

KRKA - ZLATOROG LAŠKO 1:0
86:66 (22:13, 17:17, 26:17, 21:19)
Smodiš 13, Pavić 11, Lorbek, Vladović in Klobučar po 10; Brodnik 24, Lapornik in Udrih po 12.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Drugi tekmi bosta v torek. Igrajo na dve zmagi.