Marko Luković je v 30 minutah dosegel 16 točk, ujel je še sedem odbitih žog. Foto: www.alesfevzer.com

Makedonska ekipa je s tretjo zaporedno zmago, pred Krko so premagali še Mega Leks in Union Olimpijo, pobegnila zadnjeuvrščenim ekipam za točko - med njimi so poleg Krke še Mornar, Zadar in Mega Leks. Iz lige izpade ena ekipa.

Mož tekme je bil Josh Scott, ki je dosegel dvojni dvojček - 24 točk, dodal pa je še 13 skokov.

Pri Krki sta edina dvomestno število točk dosegla Marko Luković (16 točk) in Matic Rebec (13 točk).

V derbiju začelja Lige ABA so bolje začeli domačini, prvo četrtino so dobili s šestimi točkami razlike (27:21). Tik pred koncem polčasa je Krka povedla, ko je Luković naprej ujel žogo pod obročem tekmecev in nato zadel še za dve točki. V naslednjem napadu je ekipi MZT minimalno vodstvo pred drugim polčasom (41:40) zagotovil Djordje Drenovac.

Krka je v naslednjih desetih minutah po seriji izgubljenih žog in zgrešenih metov dosegla 13 točk, dobila pa jih je 22 in makedonska zasedba je v zadnjo četrtino vstopila z desetimi točkami prednosti. Ta je sredi četrtega dela igre narasla na 18 točk, tekmeci so zadnjih 10 minut dobili s 26:12 in slovenski predstavniki so bili brez možnosti, da bi si z morebitno zmago olajšali položaj na lestvici.