Krka v Mariboru lovi prvo pokalno lovoriko. Prvi korak k želenemu cilju so Novomeščani naredili proti Rogaški. Foto: Aleš Fevžer
Danijel Vujasinović
Danijel Vujasinović je popeljal Hopse v polfinale. Foto: Aleš Fevžer
Krka in Hopsi v polfinalu Pokala Spar

Košarkarji Krke so odlično metali izza črte. Iz 19 poskusov so bili uspešni 11-krat. Rogaška, ki letos dobro igra in je v Ligi Telemach trenutno na drugem mestu za Heliosom, je državnim prvakom, ki lovijo prvo pokalno lovoriko, nudila dostojen odpor. Ves prvi polčas je bil izenačen, na odmor pa so Novomeščani odšli z dvema točkama naskoka.

V tretji četrtini so favorizirani varovanci Aleksandra Džikića dokončno prevzeli pobudo in povedli za devet, a košarkarji iz Rogaške Slatine so se na začetku zadnjih desetih minut vrnili v igro ter se priključili na -3. S trojkami se je Krki znova uspelo odlepiti in ob prednosti z več kot desetimi točkami je bil dvom o zmagovalcu razblinjen. 17 točk je dosegel Sani Bečirović, ki je dal tri trojke, po 13 točk so prispevali Chris Booker, Jaka Klobučar in Jasmin Hukić, ki je prav tako zadel tri trojke. Jozo Brkić je pri Rogaški dal 14 točk.

Hopsi so se oddolžili Grosuplju
Najbolj izenačen je bil prav zadnji četrtfinalni dvoboj. Grosupeljčani so v državnem prvenstvu letos že dvakrat ugnali Polzeljane, ki pa so se jim v Mariboru oddolžili. V zadnjih petih minutah so Hopsi prek razigranega Danijela Vujasinovića, ki je v zadnji četrtini dosegel 11 od svojih 25 točk, povedli. Po vodstvu z 80:72 pa se Grosuplju ni uspelo več približati.

Vujasinović, ki je zadel pet trojk, je bil prvi strelec tekme. Hugh Robertson jih je dodal 15, Goran Jagodnik pa 14. Pri Grosupeljčanih jih je Anthony Williams dosegel 23. V sredo so se v polfinale prebili košarkarji Uniona Olimpije, ki branijo naslov, in domžalskega Heliosa.