LeBron James je zadel 11 od 14 metov iz igre in postal prvi igralec v letošnji sezoni, ki je presegel mejo 30 točk s 15 meti ali manj. Foto: Reuters
Goran Dragić (Phoenix)
Goran Dragić je le za podajo in dva skoka zgrešil prvi letošnji trojni dvojček. Letos je sicer do tekme v Miamiju največkrat, 5-krat, skočil v Charlottu. Foto: Reuters

Prvi superzvezdnik lige in dvakratnih zaporednih prvakov je bil tokrat izjemno natančen. LeBron James je 35 točk dosegel z vsega 14 meti iz igre, pri čemer je v zadnji četrtini poskrbel za suvereno zmago, že sedmo zaporedno za Heat. Prvi je sicer goste napadel Dwyane Wade, ki je večer sklenil z 21 točkami in 12 podajami. "Vse podaje so bile delo mojih soigralcev, ki so lovili žoge in nato zaključevali," je bil skromen Wade po najbolj uspešnem podajalskem večeru po treh letih in pol.

Nova dobra predstava "Gogija" premalo

Phoenix ni bil kos zvezdniškemu moštvu in je na koncu izgubil za 15 točk, medtem ko so ob prvih šestih porazih sezone Sunsi nabrali skupni minus 27 točk. V uravnoteženem napadu gostov je bil najučinkovitejši Channing Frye, medtem ko je Goran Dragić znova pokazal celostno predstavo.

"Dragon", ki je igral kar 39 minut oz. največ izmed vseh, je tekmo sklenil s 14 točkami (met iz igre 5/12), čemur je dodal novih 9 podaj in še letos največ 8 skokov, še edino izgubljeno žogo pa je nadoknadil z ukradeno. Sonca so po dobrem štartu zdaj izgubila 5 od zadnjih 7 tekem.

Lepo se je imenovati George
Na vrhu lige ostajata Indiana na Vzhodu in San Antonio na Zahodu, ki še naprej serijsko zmagujeta in imata po 14 tekmah sezone 2013/14 vsega en sam poraz. Pacersi so na krilih Georgea Hilla in Paula Georgea (oba po 26 točk) brez težav opravili z Minnesoto (98:84). To je bila četrta zaporedna zmaga Indiane po edinem porazu v Chicagu.

Šolska moštvena predstava Spursov
Ostroge so nezaustavljive, saj so prišle že do zaporedne zmage številka 11. Izjemno uravnoteženo moštvo, ki brez težav igra s prav vsemi košarkarji v postavi, ni imelo niti najmanjših težav z New Orleansom (112:93). Pri San Antoniu je sedem igralcev končalo z dvomestnim številom točk, a največ 16 jih je dosegel argentinski veteran Manu Ginobili. Zanimivost: v prvih treh četrtinah tekme so Spursi metali samo iz rakete ali pa izza črte treh točk.

Tekme 25. novembra:
MIAMI - PHOENIX 107:92
James 35, Wade 21 in 12 podaj; Frye 16, Dragić 14 (iz igre 5/12), 9 podaj in 8 skokov v 39 minutah.

PORTLAND
- NEW YORK 102:91
Batum in Lillard po 23; Anthony 34, Udrih 13 (iz igre 5/7), 5 podaj in 5 skokov v 31 minutah.

CHARLOTTE - BOSTON 86:96