Sandi Čebular
Union Olimpija na koncu le strla Tajfun

Zmaji so ujeli pravi ritem in imajo pet zmag po zelo slabem začetku. Tajfun, ki brani naslov državnega prvaka, je izgubil vseh sedem tekem.
Gostje so sijajno metali izza črte. Zadeli so kar enajst izmed 20 metov. Sašo Zagorac je zadel vse štiri trojke, Sava Lešić prav tako vse tri, Nikola Pavličević pa je zadel trikrat iz petih poskusov. Pri Tajfunu je izstopal Sandi Čebular s 24 točkami.
Tajfun sijajno odprl tekmo
Motivirani gostitelji so začeli odlično. Po trojki Čebularja so v 5. minuti povedli s 13:4. Olimpija nikakor ni našla pravega ritma v napadu, Terell Allen Parks je v 7. minuti povišal na 21:7. Po prvi četrtini je imel Tajfun deset točk naskoka (25:15).

Sredi druge četrtine je Lešić znižal na 30:24, a so nato znova bolje zaigral Šentjurčani in si nabrali kar 16 točk naskoka (48:32) v 17. minuti. Ob polčasu je bilo 50:40.

Olimpija s serijo 14:0 do preobrata
Tajfun je zelo slabo začel drugi polčas, v katerem štiri minute in pol ni dosegel koša, Ljubljančani pa so z delnim izidom 14:0 prevzeli pobudo (50:54), Zagorac je zadel za tri točke, dvakrat je bil natančen Pavličević. Čebular in Domen Bratož sta odgovorila s trojkama za novo vodstvo Tajfuna (63:57). Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli gostitelji pet točk prednosti (69:64).

Lešić zadel ključno trojko
Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah, ko sta se moštvi izmenjavali v vodstvu. Prvi strelec zeleno-belih Lešić (16 točk) je 45 sekund pred koncem zadel trojko za vodstvo Uniona Olimpije s 85:84, na drugi strani igrišča pa sta priložnost za domače zapravila najprej Aleksandar Ponjavić s trojko z velike oddaljenosti ter Ivan Držić s slabo podajo.
"Tekmo s Tajfunom smo začeli bistveno premehko. Šentjurčanom smo dovolili, da se razigrajo z meti z razdalje. Ob tem nismo dobro zapirali prostora pod svojim obročem, proti njihovi agresivni obrambi pa izgubili nekaj nepotrebnih žog. Prvih 20 minut te tekme je jasen signal, kako srečanja ne smemo začeti. V drugem polčasu smo nato strnili svoje vrste, odigrali tako kot je potrebno - ekipno in dobro v obrambi, ter zasluženo zmagali. Na naslednji tekmi bomo morali začeti bolje in igrati po najboljših močeh vseh 40 minut," je pojasnil trener zeleno-belih Gašper Potočnik.