Goran Dragić je iz igre metal 4/6. Foto: Reuters
Dwyane Wade
Dwyane Wade: 'Najbrž vam lahko zagotovim, da ne bom igral na naslednji tekmi v Portlandu. Upam, da ne bom odsoten predolgo.' Foto: Reuters
Russell Westbrook
Russell Westbrook je lani prejel nagrado MVP. Foto: Reuters

Trener Erik Spolestra je dokaj enakomerno razdelil minutažo, saj je vseh 13 košarkarjev igralo po vsaj osem minut in nihče ne več kot pol ure. James Johnson je zbral 20 točk, člani začetne peterke pa so iz igre metali kar 77-odstotno. Vročica je svojo premoč tkala v raketi, kjer je dosegla kar 76 točk.

Dragić: Imamo rotacijo
"Zdelo se je, da smo vsi na isti strani. Vsako tekmo nekdo drug prevzame prvo violino pri doseganju košev. Fantastično je, da imamo tako rotacijo," je bil zadovoljen Goran Dragić, ki je dosegel deset točk.

Dve poškodbi
Vsi dvomi o zmagovalcu so bili razblinjeni v tretji četrtini, ki so jo gostitelji dobili s 43:28. Vročica toliko točk v eni četrtini rednega dela sezone Lige NBA ni dosegla vse od 20. oktobra 2013. "Imamo široko klop, to je naša prednost," je bil dobre volje Spoelstra. Trener vseeno ni bil popolnoma srečen, saj se je v zadnji četrtini poškodoval Dwyane Wade, ki bo zaradi težav s kolenom zagotovo izpustil vsaj eno tekmo. Tik pred zvokom sirene se je lažje poškodoval še Justise Winslow.

Westbrook se bliža stotici
V težko pričakovanem obračunu je Oklahoma premagala San Antonia s 104:94. Russell Westbrook je števec svojih trojnih dvojčkov povišal že na 98. Tokrat je zbral 21 točk, 12 skokov in 10 podaj. V zadnji četrtini je po poškodbi Stevena Adamsa v igro stopil 37-letni Nick Collison, ki je v razmiku slabih treh minut dosegel sedem zaporednih točk in pomagal k zmagi. Collison le redko dobi priložnost za igro (letos je igral le 12-krat), navijači pa ga imajo izredno radi, saj je del ekipe že od leta 2004 in je igral še v časih, ko je ekipa domovala še v Seattlu.

"Njegova odlika je nesebičnost"
"Na treningih se vedno trudi in je pripravljen pomagati. Danes je bil on na vrsti, da prispeva svoj delež in ni zatajil. Res je pravi blagoslov, da lahko parket delim z igralcem, kot je on. Lepo je videti, da je tako nesebičen," je igralcu laskal Westbrook.

Spursi izgubljajo mesta
San Antonio je v vse večji krizi, saj je na zadnjih desetih tekmah izgubil kar osemkrat. "Oklahoma je bila agresivnejša, dobro so ustavili LaMarcusa Aldridga. Res se je trudil, a so ga res dobro omejili," je bil kratek trener San Antonia Gregg Popovich, ki se dobro zaveda, da Spursi ob podobnem trendu lahko ostanejo celo brez končnice. Zdaj so namreč na zahodu na sedmem mestu, še konec februarja pa so bili tretji.

Liga NBA, tekme 10. marca:
MIAMI - WASHINGTON 129:102
J. Johnson 20, Ellington 17, Dragić 10 (met: 4/6), 2 skoka in 3 podaje v 19 minutah; Meeks 23, Beal 14.
CHARLOTTE - PHOENIX 122:115
Howard 30 in 12 skokov, Batum 29 in 12 skokov; Daniels 17, Reed 16.
DALLAS - MEMPHIS 114:80
Barnes 25, Barea in McDermott po 20; Brooks 17, Greene 14 in 10 skokov.
OKLAHOMA CITY - SAN ANTONIO 114:94