Mati Jolinda je bila navdušena nad predstavo Dwyana Wada. MVP finala iz leta 2006, ko je Vročica osvojila prvega izmed treh naslovov prvaka v Ligi NBA, je v končnici v odlični formi. Foto: Reuters
Goran Dragić
Dragić je v podaljšku zablestel v ključnem trenutku. Foto: Reuters
Goran Dragić in Kyle Lowry
Kyle Lowry, ki je v soboto dosegel 33 točk, je imel tokrat slab večer. Zadel je dva meta iz igre. Foto: Reuters
Stephen Curry
Stephen Curry je košarkarski javnosti v Portlandu dokazal, zakaj je MVP letošnje sezone v Ligi NBA. V podaljšku je dosegel kar 17 točk, kar je rekord vseh časov v končnicah. Foto: Reuters
Dave Joerger
Dave Joerger je hitro dobil novo službo. Pri Memphisu je bil med letoma 2007 in 2013 pomočnik, nato pa tri leta glavni trener. Foto: EPA
Dragić s soigralci serijo izenačil na 2:2

Drugo tekmo zapored v American Airlines Areni je bil Wade najboljši strelec tekme. Prispeval je 30 točk, 12 sekund pred koncem rednega dela je izenačil na 83:83. V zadnjem napadu Cory Joseph ni bil natančen in tretjič v tej izjemno izenačeni seriji je odločal podaljšek.
Polaganje in prosti met Dragića v ključnem trenutku
22 sekund pred koncem dodatnih petih minut je Dragić z levico polagal za 91:87, nad njim pa je prekršek napravil DeMarre Carroll. Najboljši slovenski košarkar je ob velikem navdušenju gledalcev dodal še prosti met. Gostom se je zelo mudilo, Terrence Ross je slabo podal, žogo je prestregel Wade in silovito zabil za končnih 94:87.

"Gogi" zadel edino trojko za Miami
Dragić je dosegel 15 točk, met iz igre mu ni stekel (5/16), dodal je še šest skokov in štiri podaje v 43 minutah. Gostitelji so katastrofalno metali izza črte (1/15), edino trojko je zadel prav "Gogi".

Toronto slabo končal prvi polčas
Prvi polčas je precej bolje končal Miami, saj Toronto v zadnjih štirih minutah ni dosegel niti točke. Z delnim izidom 9:0 so izbranci Erika Spoelstre prevzeli pobudo (44:35).
Carroll in Ross zrežirala preobrat
V tretji četrtini se je razigral Carroll, ki je nanizal osem točk, s serijo 19:6 pa so Raptorsi zrežirali preobrat (50:54). Pod košem je robustni Bismack Biyombo (13 točk in 13 skokov) povzročal veliko težav gostiteljem, Terrence Ross je s trojko in tremi prostimi meti povišal prednost Toronta (54:60). Ob koncu tretje četrtine je Dragić zadel trojko z desne strani in po prekršku Josepha dodal še prosti met (58:60).
Wade znova blestel v končnici
V zadnji četrtini si je Toronto priigral kar devet točk naskoka po dveh trojkah Rossa šest minut in pol pred koncem (68:77). V končnici sta veterana Wade in Joe Johnson približala Miami. Pri Raptorsih je dve minuti pred koncem igro zaradi šeste osebne napake zapustil Kyle Lowry, ki mu nikakor ni uspelo naravnati roke (2/11 iz igre). Tudi drugi zvezdnik ekipe DeMar DeRozan je večji del zadnje četrtine presedel na klopi, vstopil je šele v zadnji minuti, a ni zadel iz ugodnega položaja, dvakrat pa je bil nenatančen tudi Joseph. Wade je izsilil podaljšek, ki je pripadel Vročici z 11:4.
Valančiunas v tej seriji ne bo več igral
Pri gostiteljih je manjkal Hassan Whiteside, pri Raptorsih pa Jonas Valančiunas. Center Miamija je v drugi četrtini sobotne tekme obnovil poškodbo desnega kolena, a operacija ni potrebna. Zdravniki se bodo odločali iz tekme v tekmo. Slabše jo je odnesel Valančiunas, ki v tej seriji ne bo več igral zaradi zvina gležnja.
Peta tekma bo v noči s srede na četrtek v Air Canada Centru v Torontu.

17 točk MVP-ja Curryja v podaljšku
Košarkarji Golden Stata so naredili nov velik korak k uvrstitvi v konferenčni finale Zahoda, potem ko so v gosteh po podaljšku odpravili Portland s 132:125. Stephen Curry je v igro vstopil sredi prve četrtine - tedaj je njegova ekipa zaostajala s 16:2 -, nase pa je opozoril predvsem v zaključku tekme, ko je v zadnji četrtini - sredi nje je zadel šele svoj prvi met za tri - in v podaljšku dosegel kar 27 točk, vključno s trojko minuto in pet sekund pred koncem, s katero je poskrbel za odločilno prednost in zmago svoje ekipe (128:120). Klay Thompson je dodal 23 točk, Draymond Green dve manj. Pri Portlandu je bil najučinkovitejši igralec Damien Lillard, ustavil se je pri 36 točkah in 10 podajah.

Joerger se iz Memphisa seli na klop Sacramenta
Novi trener košarkarjev Sacramenta je Dave Joerger, ki je podpisal štiriletno pogodbo, zaslužil bo 16 milijonov ameriških dolarjev. V soboto ga je vodstvo Memphisa odpustilo.

"Odločili smo se za močno osebnost, ki zna voditi ekipo v težkih trenutkih. Dokazal se je v Ligi NBA in pričakujem svetlo prihodnost za naš klub," je pojasnil direktor Vlade Divac, ki se je pogovoril s številnimi kandidati, potem ko se je razšel z Georgeem Karlom. Sam Mitchell, Vinny Del Negro, Mike Woodson, David Blatt, Mark Jackson, Jeff Hornacek in Nate McMillan so bili kandidati za trenerja Kingsov.

42-letni Joerger je v pretekli sezoni vodil Memphis, ki je kljub poškodbam nosilcev igre (Marc Gasol, Mike Conley ...) zasedel sedmo mesto na Zahodu (42 zmag in 40 porazov). V uvodnem krogu končnice Grizliji niso imeli možnosti proti San Antoniu (0:4 v zmagah).

VZHOD, polfinale:
MIAMI (3) - TORONTO (2) 2:2
* 94:87 (25:21, 19:14, 16:27, 23:21; 11:4)
Wade 30 (13/24 iz igre), Dragić 15 (5/16 iz igre, 1/2 za tri), 6 skokov in 4 podaje v 43 minutah, J. Johnson 15, Deng in Winslow po 9, Richardson in Stoudemire po 6, T. Johnson in McRoberts po 2; Ross in Joseph po 14, Carroll in Biyombo (13 skokov) po 13, Lowry 10 (2/11 iz igre, 0/6 za tri) in 9 podaj, DeRozan 9 (4/17 iz igre), Patterson 7, Powell 5, Nogueira 2.