Donatas Sabonis in Alex Abrines se veselita zmage v palači Sant Jordi. Foto: EPA

16.236 gledalcev si je ogledalo spektakel v dvorani Sant Jordi, kjer je leta 1992 na olimpijskih igrah blestel "Dream Team". Trener Oklahome Billy Donovan je dal priložnost 12 košarkarjem, zvezdnik Russell Westbrook je bil v začetni peterki, a je nato igral le 21 minut, dosegel je 11 točk (2/7 iz igre).

Katalonci so z delnim izidom 10:0 prevzeli pobudo na začetku druge četrtine (35:28). Marcus Eriksson in Stefan Peno sta zadela za tri točke. Do odmora so se finalisti zahodne konference v pretekli sezoni približali, po trojki Domantasa Sabonisa je razlika skopnela na dve točki (47:45).

Tudi v drugem polčasu je bilo srečanje vseskozi izanačeno, nobena ekipa se ni uspela odlepiti. Razigrani Victor Claver je s trojko dve minuti pred koncem popeljal Barco v vodstvo z 89:86, a nato gostitelji niso dosegli niti točke več. Zadnjih šest točk je prispeval Enes Kanter (24 točk, 9/12 iz igre), ki je dve sekundi pred koncem zadel oba prosta meta. Po minuti odmora je skušal Aleksandar Vezenkov s trojko izsiliti podaljšek, a ni zadel niti obroča.