Roko Leni Ukić je dosegel 14 točk. Foto: EPA

Nemci so začeli silovito, saj so pred koncem uvodne četrtine povedli s 23:8. Tretji slovenski nasprotnik v Turčiji se je v igro vrnil z delnim izidom 21:1 in Hrvaška prednosti ni več izpustila iz rok. Nemci so se v nadaljevanju približali na 51:47, vendar je Hrvaška prišla odločno do zmage. Marko Popović je dosegel 20 točk, za tri točke pa je metal 6/9.

Litvi pomagal delni izid 10:1
Na drugi tekmi turnirja je Litva tesno premagala Turčijo z 80:77. Gostitelji SP-ja so tri minute pred koncem še vodili z 72:68, a so igralci v zelenem naredili odločilni preobrat 10:1. Danes bo Litva igrala z Nemčijo, Turčija pa s Hrvaško.

Zmaga in poraz Brazilije
Brazilija, ki bo na SP-ju prav tako igrala v isti skupini s Slovenijo, je v New Yorku odigrala dve prijateljski tekmi. Najprej je premagala Kitajsko s 84:70, pozneje pa na prostem v Harlemu prepričljivo izgubila proti Portoriku s 77:55.