Juan Carlos Navarro se je razigral šele v drugem polčasu in v tretji četrtini dosegel 13 točk, v zadnji pa 10. Foto: Reuters
Goran Dragič in Marc Gasol
Goran Dragič (16) je bil za Jakom Lakovičem drugi strelec Slovenije. Foto: Reuters
Boštjan Nachbar
Ko so Španci dobili zalet, smo pogrešali točke Boštjana Nachbarja. Foto: Reuters
Memi Bečirovič
Vsi poskusi Memija Bečiroviča, da bi v zadnji četrtini umiril španski nalet, so bili zaman. Foto: Reuters

Dal sem vse od sebe, čeprav sem na igrišču morda zgledal kot en klovn.

Navarro pokopal Slovence
Slovenci v zadnji četrtini nemočni

Po četrtinalnem šoku proti Srbiji so se Španci zdeli ranljivi, saj so bili v uvodnih minutah povsem nemotivirani in razglašeni, Slovenci pa so po zaslugi razpoloženega Jaka Lakoviča (14 točk do polčasa, od tega 4 trojke) povedli za devet točk. Toda v drugem polčasu so branilci naslova pokazali pravi obraz in si v zadnji četrtini s trojkami hitro zagotovili visoko prednost. Prvi strelec je bil Juan Carlos Navarro, ki je dosegel 26 točk, od tega 23 v drugem polčasu.

"Na koncu je šla žoga le še v eno smer. Zasluženo je zmagala Španija. Imeli so več razpoloženih igralcev. Poskušali smo, ničesar si ne moremo očitati. Res sem dal vse od sebe, čeprav sem na igrišču morda zgledal kot en klovn," je bil slikovit Boštjan Nachbar, ki tokrat ni bil pri metu in je le enkrat zadel. Slovenijo v soboto ob 14. uri čaka tekma za 7. mesto. Tekmec bo Rusija, ki je izgubila proti Argentini z 61:73.

Prva četrtina (23:16)
Kot da bi bili igralci z mislimi že doma - začetek je bil ležeren s številnimi zgrešeni meti zlasti na španski strani. Slovenija je s pomočjo dveh trojk Jake Lakoviča povedla z 12:5, Lakovič pa je bil izza črte natančen tudi za 17:10. Sani Bečirovič je z lepo akcijo poskrbel za najvišjo prednost 23:14.

Druga četrtina (18:22)
Fran Vazquez je dosegel štiri točke zapored in prisilil Memija Bečiroviča v minuto odmora. Samo Udrih je ob vstopu v igro z dvema košema zapored spet prinesel lepih sedem točk prednosti (22:29). Igra se je vendarle razživela, Slovenci pa so uspešno ohranjali prednost: Primož Brezec je po svojem sedmem skoku popravil zgrešen poskus Lakoviča, Samo Udrih je zadel trojko za 38:31, Lakovič pa je z osmih metrov nadaljeval serijo (41:34). Prvi polčas so bolje končali Španci in znižali na 41:38.

Tretja četrtina (21:26)
Jorge Garbajosa je zadel trojko za izenačenje na 43, Sani Bečirovič pa zgrešil svoj prvi prosti met na tem prvenstvu (po 22 zadetih poskusih), kar je Španiji v 23. minuti omogočilo prvo vodstvo 45:44. S trojko Mihe Zupana je Slovenija spet lažje dihala (53:49), dobra novica pa je bila tudi 4. osebna napaka Rudyja Fernandeza. Toda Španci so spet povedli, vrnil pa je Goran Dragič, ki je zadel oba prosta meta in zbir točk povečal na 14. V 3. četrtini je Slovenija dosegla le 5 točk iz igre in kar 16 s črte prostih metov. Navarro (v prvem polčasu iz igre le 1/8) je v tej četrtini dosegel 13 točk.

Zadnja četrtina (18:33)
Španci so stopnjevali ritem, igrali agresivno obrambo s primesmi presinga in s trojkami višali prednost. Felipe Reyes jo je zadel za 69:64, Sergio Llull za 76:69 in za 81:73, Navarro pa je slabe štiri minute pred koncem pred koncem Slovenijo že pahnil v skoraj breizhoden položaj: 84:73. Brezec je moral zaradi pete osebne napake na klop. Po zabijanju Vazqueza se je začel španski šov (88:75), ki ga je v naslednjem napadu s trojko začinil Navarro (91:75), Vazquez pa je z dolgimi rokami blokiral Bečirovičevo polaganje in Sloveniji vzel še zadnji kanček upanja.