Primož Brezec je na prvih dveh tekmah na turnirju dosegel 8 točk, tokrat jih je Srbom nasul 15. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Uroš Slokar
Uroš Slokar je zbral 9 skokov - 4 v napadu. Foto: MMC RTV SLO/T. O.
Kosta Perović
Kosta Perović je zbral 10 točk, 4 s prostih metov. Foto: EPA
Srbi dobili turnir v Mariboru

Potem ko so slovenske košarkarje na lanskem evropskem prvenstvu Srbi izločili v polfinalu, so bili varovanci Dušana Ivkovića močnejši tudi tokrat. Slovenci so z razdalje metali porazno (4/19), preveč je bilo izgubljenih žog. So pa nekoliko izboljšali skok v napadu (17).

Slokar blestel v prvi četrtini
V uvodni četrtini so Slovenci ves čas držali stik s Srbi, ki so vodili največ za 3 točke. Pri domačih se je še najbolj izkazal Uroš Slokar, ki je zbral kar 6 skokov (3 v obrambi, 3 v napadu). Ta je tudi dosegel zadnji točki v prvi četrtini (14:15).

Znova popustili v obrambi
V drugi četrtini so se slovenski košarkarji prebudili in s košema Jake Klobučarja in Mihe Zupana znova povedli (20:18), nato pa popolnoma popustili. V naslednjih treh minutah so Srbi z delnim izidom 14:3 pobegnili za 9 točk (23:32). V končnici prvega polčasa se je prebudil Boštjan Nachbar, ki je bil z 10 točkami tudi najboljši strelec po polovici tekme. Slovenci so imeli v prvih 20 minutah veliko težav v napadu, premalo je bilo globinske igre. V obrambi je škripalo zlasti pod košem, kjer niso našli odgovora na visokega Kosto Peroviča.

Preveč prisiljenih metov
Tudi v nadaljevanju se igra Slovencev ni pretirano izboljšala. Prepoceni so izgubljali žoge v napadu, v obrambi sta jih večkrat osmešila Perović in Milan Mačvan. V napadu je primanjkovalo idej, zaradi česar so bili gledalci priča prisiljenim metom, ki so jeziček na tehtnici krepko prevesili na stran Srbije. Ta je dve minuti pred koncem tretje četrtine vodila že za 18 točk (47:65).

Tekmo končali z dvema trojkama
V zadnji četrtini so se Slovenci nekoliko prebudili in se nasprotniku približali na 9 točk, a je ta nato vsakič znova pobegnil. Z dvema zaporednima trojkama sta usodo domačih košarkarjev dokončno zapečatila Duško Savanovič in Aleksandra Rašić. V izdihljajih tekme je z dvema trojkama končni izid (73:82) postavil Goran Dragič.

Za prvenstvo bodo že nared
"V tem trenutku je srbska reprezentanca v boljši formi kot mi. Zelo so samozavestni, na tem turnirju so bili najboljši," je poraz športno priznal selektor Memi Bečirovič. Dodal je: "Danes so visoki košarkarji igrali boljše, kar me zelo veseli, saj smo imeli z njimi vedno težave. Po drugi strani pa je malce slabše odigrala zunanja linija. Vseeno bomo to vse popravili in bomo za svetovno prvenstvo že nared."