Leandro Barbosa je bil med najbolj razigranimi Brazilci, ki so tako osvojili tretje mesto v skupini B. Foto: Reuters
Patrick Mills
Najboljši strelec Avstralije je bil tokrat Patrick Mills. Foto: Reuters
Srbi
Srbi so si z zmago nad Argentino zagotovili prvo mesto v skupini A. Foto: Reuters
Kevin Durant
Tunizijci so se v prvem polčasu odlično upirali Američanom, ki pa so igrali s pol moči. Foto: Reuters
Russell Westbrook
Branilec ameriške reprezentance Russell Westbrook se je proti Tuniziji in na prvenstvu na splošno izkazal s številnimi atraktivnimi zabijanji. Foto: Reuters
Španci
Svetovni prvaki Španci po koncu rednega dela ne morejo biti zadovoljni. Foto: EPA
Sofoklis Schortsanitis, Timofej Mozgov
Grki so se s porazom proti Rusiji želeli izogniti v osmini finala svetovnim prvakom Špancem, a so jim s porazom proti Novi Zelandiji prekrižali načrte Francozi. Najboljša strelca sta bila centra Sofoklis Schortsanitis pri Grčiji in Timofej Mozgov pri Rusiji. Foto: Reuters
Kirk Penney
Kirk Penney je popeljal Novo Zelandijo do zmage nad Francijo in jo zagodel "galskim petelinom", ki se bodo v osmini finala pomerili s Turčijo. Foto: Reuters
Košarkarji misli že usmerili na Avstralce
Nemci razočarali na SP-ju

Tokrat so Brazilci prikazali povsem drug obraz. Znova so navdušili s hitro igro, ki so jo prikazali proti ZDA. Že v drugi četrtini so si priigrali več kot 10 točk naskoka, po odmoru pa razliko povišali na 20. Tako kot proti Sloveniji je bil tudi tokrat rezigran Marcelo Machado. Veteran je dosegel 18 točk, iz petih poskusov pa je zadel štiri trojke. Uspešno je odigral tudi Leandro Barbosa, ki ni imela svojega dneva proti Sloveniji. Novopečeni član Toronta je Hrvaški dal 17 točk, dve manj je dosegel Alex Garcia.
Slovenijo zdaj čaka Avstralija
Slovenska reprezentanca se bo v osmini finala svetovnega prvenstva v nedeljo pomerila z Avstralijo, ki je v boju za tretje mesto v skupini A visoko ugnala aktualnega afriškega prvaka Angolo (55:76).
Uvodna četrtina je pripadla najboljši afriški izbrani vrsti zadnjih let, nato pa so pobudo prevzeli Avstralci in si prek razpoloženega Matta Nielsna do polčasa priigrali prednost 10 točk (39:29). Po prihodu iz garderobe je manjšo serijo naredila Angola, a so Avstralci takoj odgovorili in ob koncu tretje četrtine po trojki Patricka Millsa povedli za 20 (58:38) ter že pred zadnjimi desetimi minutami razblinili dvome o zmagovalcu. Obračun osmine finala bo Slovenija odigrala proti Avstraliji v nedeljo ob 17.00.
Po dramatičnem obračunu 1. mesto Srbiji
V skupini A sta se Srbija in Argentina pomerili za prvo mesto v skupini. "Orli" so olimpijskim prvakom iz leta 2004 prizadejali prvi poraz na tem prvenstvu (84:82). Nekaj manj kot sedem minut do konca so Srbi po trojki Duška Savanovića povedli s 65:56. Sledil je nalet Argentincev, ki so se prek Paola Quinteros približali sedem sekund pred koncem na vsega točko zaostanka (82:81). S črte prostih metov je bil nato dvakrat natančen Aleksandar Rašić, nato pa so Srbi nad Quinterosom napravili osebno napako. Argentinec je prvega zadel, po drugem namerno zgrešenem pa je Novica Veličković uspel dobiti skok.
Najboljši strelec tekme je bil izjemni Luis Scola, ki je dosegel kar 32 točk, Pablo Prigioni in Carlos Delfino sta jih dodala po 13. Pri Srbiji je bil najučinkovitejši Savanović z 19 točkami, Nenad Krstić jih je zbral 18, Miloš Teodosić pa 16.
S pol moči ZDA do nove zmage
Američani so z zmago proti Tuniziji (92:57) potrdili prvo mesto v slovenski skupini B. S štirimi suverenimi visokimi zmagami in nekoliko slabšo predstavo proti Braziliji ostajajo glavni kandidati za naslov prvaka. Prvi polčas so proti najslabši reprezentanci skupine odigrali v zelo "poletnem" ritmu in dobili prvi del le z 39:33, po odmoru pa so nekoliko dvignili nivo in hitro povišali razliko, ki je na koncu narasla na 35. Najbolj razpoložen košarkar na tekmi je bil Eric Gordon, ki je dosegel 21 točk. Štirikrat je bil uspešen tudi izza črte. Košarkarja Oklahome Kevin Durant in Russell Westbrook sta dodala po 14 točk.