Celje
Celjani v prvi tekmi finala nadigrali Gorenje

Spočiti Celjani so dobro odprli tekmo in povedli s 4:1. Odlično je branil Matevž Skok. Trener gostov Gregor Cvijić je vzel minuto odmora, ki pa ni spremenila razmerja sil na igrišču. Skok je nizal obrambe, kar so njegovi soigralci v napadu dobro izkoriščali. Tako je Vid Poteko v 14. minuti povišal na 8:3.

Velenjčani niso bili kos celjskemu ritmu
Domači so delovali precej bolj sveže, medtem ko so se gostje vidno mučili v napadu. Ivan Slišković je v 22. minuti z drugim zaporednim golom zadel za 13:7, po zadetku Davida Miklavčiča pa je semafor v 26. minuti kazal 16:8. Razigrani Celjani so popolnoma nadzirali položaj na igrišču, goli so deževali z vseh strani. Z atraktivnimi zadetki od daleč je navdušil Miha Zarabec. David Razgor je v 29. minuti poskrbel za najvišjo prednost - 19:10. Polčas 19:11. Ivan Slišković in Mario Šoštarič sta dosegla po štiri gole.

Najvišja prednost +12
Pivovarji so na začetku drugega polčasa nadaljevali tam, kjer so končali v prvem. Po golu Janca je prednost v 32. minuti narasla na +10 (21:11). Pivovarji so v nadaljevanju ohranili to prednost. Razgor je v 42. minuti celo poskrbel za +11 (26:15), malo pozneje pa je Janc v protinapadu zabil za 28:16. Ose so bile razbite, tako da je bilo vprašanje zmagovalca odločeno. Na koncu je bil prvi strelec srečanja Slišković, ki je dosegel šest golov.

Druga tekma bo v torek v Velenju. Igrajo na tri zmage.

DRŽAVNO PRVENSTVO (M)

1. NLB LEASING LIGA

FINALE

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - GORENJE 1:0
35:25 (19:11)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 1, Ivić 3, Žuran 2, Janc 4, Razgor 2, Suholežnik, Marguč 1, Poteko 3, Miklavčič 4, Slišković 6, Zarabec 4, Kodrin 1, Žvižej 3 (2), Fižuleto 1 (1).

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 4, Cehte 3, S. Burić, Szyba, Skube 4 (1), Golčar, Šoštarič 5, Kleč, Dobelšek, Gams 4 (3), Nosan, Dujmovič, Bećiri 3.

Sreda, 3. junija, ob 19.00:

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage.

ZA 3. MESTO

MARIBOR BRANIK - TRIMO TREBNJE
38:32 (20:16)
Kaleb 7, Jamnik, Poklar in Mlakar po 5; Murčehajić 7, Florjančič 6.

Ekipi igrata na dve zmagi. Druga tekma bo v sredo, 27. maja, v Trebnjem, morebitna tretja pa v soboto, 30. maja, v Mariboru.