Nogometaši Bayerna so se zahvalili navijačem za podporo v zelo uspešnem letu 2014. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben je zadel že devetič v letošnji sezoni nemškega prvenstva in skupno stotič za Bayern. Foto: EPA
Thomas Müller
Thomas Müller je bil na pravem mestu v 48. minuti. Foto: EPA
Peter Stöger
Trener Kölna Peter Stöger se je že veselil zadetka Dominica Maroha, na koncu pa se je moral zadovoljiti s točko. Foto: EPA
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp se je po zadetku Nalda v 85. minuti le prijel za glavo. Kriza Borussie se nadaljuje. Foto: EPA

71.000 gledalcev na Allianz Areni je po zadnji tekmi v jesenskem delu uživalo v laserskem šovu. Bavarci so v letošnjem prvenstvu prejeli le tri gole, zbrali so že 42 točk in so svetlobna leta pred tekmeci v vseh pogledih.
Športni direktor Matthias Sammer in predsednik upravnega odbora Karl-Heinz Rummenigge sta leto 2014 ocenila za zelo uspešno, nista pa pozabila polfinala Lige prvakov in poraza z 0:4 proti madridskemu Realu. Prostor za izboljšavo v letu 2015 po njunem mnenju obstaja.
"Bunker" Freiburga zdržal 41 minut
Trener Freiburga Christian Streich, ki je izjemno cenjen v Nemčiji, je v Münchnu postavil klasični "bunker". Bayern je imel neverjetnih 82 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti. Razmerje v strelih na vrata je bilo 31:2.
Stoti gol Robbna za Bayern
Robert Lewandowski
je v 13. minuti z glavo meril prek vrat, tudi Thomas Müller in Robben nista bila natančna. Tudi Mario Götze se v 25. minuti ni izkazal, ko je bil sam pred vrati. Šest minut pred odmorom se je poškodoval Medhi Benatia, Maročan je odšepal z igrišča (stegenska mišica), vstopil je Jerome Boateng. Gostje so zdržali do 41. minute, ko je Xabi Alonso lepo podal v kazenski prostor prek obrambe Freiburga. Osamljeni Franck Ribery je z glavo podal pred vrata, Robben pa je z glavo z bližine zatresel mrežo. Nizozemec se je veselil 100. zadetka v dresu Bayerna. Tik pred odmorom bi lahko Müller povišal na 2:0, a je njegov strel vratar Roman Bürki odbil v vratnico.
Izjemni vratar Bürki preprečil polom
Lewandowski je ostal v garderobi, saj ga je kapetan gostov Julian Schuster zadel v ahilovo tetiovo. V drugem delu je Poljaka zamenjal Bastian Schweinsteiger. V 48. minuti je Juan Bernat z levico nevarno streljal, Bürki je žogo odbil v vratnico, pritekel je Müller in jo z glavo poslal v mrežo. Marc Oliver Kempf je skušal posredovati z nogo in je Müllerja nesrečno zadel v glavo, a prepozno, saj je bila žoga že v mreži.
Rekord: Ne celi tekmi le osem prekrškov
Po uri igre je v garderobo odšepal še Xabi Alonso. Freiburg je bil popolnoma nemočen, sijajni Bürki pa je preprečil polom. Odbil je strel Danteja z glavo, pa nevaren poskus Robbna z levico deset minut pred koncem. Razigran je bil predvsem Juan Bernat, ki je v 72. minuti že matiral Bürkija, a je zadel le okvir vrat. Na celotni tekmi je bilo le osem prekrškov (3:5), kar je najmanj v zgodovini Bundeslige!
Smola za Maroha - stranski sodnik se je zmotil
Köln se je z Mainzem razšel brez zadetkov. Ključni trenutek se je zgodil v 8. minuti. Kapetan "kozličkov" Matthias Lehmann je z leve strani izvajal prosti strel, žogo je poslal pred vrata, na daljši vratnici pa je slovenski reprezentant Dominic Maroh v slogu iznajdljivih napadalcev žogo spravil v malo mrežico. Stranski sodnik je signaliziral prepovedani položaj, a se je zmotil, glavni sodnik Florian Meyer pa je zadetek razveljavil. Velika smola za gostitelje, ki so že slavili vodstvo.
Tudi v drugem delu je imel Köln več priložnosti, odlični napadalec Anthony Ujah in Lehmann pa nista bila natančna. Na drugi strani je Šindži Okazaki v 76. minuti zadel prečko.
Naldo odščipnil dve točki Dortmundčanom
Dortmundska Borussia se je z Wolfsburgom razšla z neodločenim izidom (2:2). Gostitelji so dvakrat vodili, a je branilec Naldo pet minut pred koncem izenačil z glavo po podaji iz kota. Rumeno-črni so na 16. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek med elito.