Luka Kalan je podal za vodilni gol, nato pa 45 sekund pred koncem zatresel še prazno mrežo. Foto: www.alesfevzer.com

Za današnjo zmago so temelje postavili v drugi tretjini, v zadnji pa so s še dvema zadetkoma ustavili gostitelje, ki so se nekoliko približali. Z novimi tremi točkami so se slovenski prvaki še utrdili na tretjem mestu.

Erik Svetina je že v 3. minuti poskrbel za odličen štart varovancev Gaberja Glaviča. Feldkirch je imel več strelov v uvodni tretjini (16:12), a se je izkazal Clarke Saunders.

V 32. sekundi druge tretjine je Dylan Stanley izenačil na 1:1. To ni zmedlo železarjev, ki so dvakrat unovčili prednost igralca več. Gašper Glavič je bil natančen v 24. minuti, Blaž Tomaževič pa sedem minut zatem. Ko je na kazenski klopi sedel Miha Logar, je Adis Alagić prestregel plošček in ob igralcu manj povišal na 1:4 v zadnji minuti druge tretjine.

Feldkirch je v zadnji tretjini dvakrat znižal, a sta Jaka Šturm in Luka Kalan potrdila zmago Jeseničanov. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 46:35 v korist gostiteljev.

Naslednja tekma čaka Jeseničane v sredo, ko bodo znova gostovali, odpravljajo se k vodilnemu Asiagu.