Ana Cunha in Poliana Okimoto sta poskrbeli za brazilsko slavje v Barceloni. Foto: EPA

Izčrpana Okimotojeva lani ni končala nastopa v tej disciplini na olimpijskih igrah v Londonu, tako da je tokrat dobila lepo zadoščenje. Obe Brazilki sta medalji osvojili že v soboto na pol krajši razdalji, ko sta bili srebrna in bronasta. Tedaj je zmagala Američanka Haley Anderson.

30-letna Okimotojeva je s progo opravila v času ena ura, 58 minut in 19 sekund, devet let mlajša Cunha, svetovna prvakinja na 25 km pred dvema letoma v Šanghaju, pa je bila samo tri desetinke počasnejša. Bronasto kolajno si je priplavala 37-letna Nemka Angela Maurer, ki je zaostala še sedem desetink. Maurerjeva je bila pred 10 leti, ko je bil SP prav tako v Barceloni, na 10 km srebrna.
Gianniotis ubranil naslov
Pri moških je včeraj na tej razdalji naslov svetovnega prvaka ubranil Grk Spyridon Gianniotis (1:49:11,8). Drugo mesto je zasedel Nemec Thomas Lurz (1:49:14,5), tretje pa Tunizijec Oussama Mellouli (1:49:19,2), ki je bil najboljši na 5 km.