Gregor Horvat
Tyrese Rice
Tyrese Rice, ki je lani kot MVP sklepnega turnirja Evrolige Maccabi popeljal do naslova evropskega prvaka, je bil z 22 točkami prvi strelec tekme. Foto: BoBo
Marko Popović
Luka Rupnik (levo) spremlja prodor Marka Popovića. Foto: BoBo
Olimpija tesno izgubila s Himkijem

Olimpija je dobro začela tekmo, po dobri minuti vodila s 7:0, nato pa so gostje pričakovano hitro ujeli priključek. Sledila je izenačena tekma. V zadnji minuti druge četrtine je Himki na krilih razpoloženega Tyresa Ricea prišel do prednosti +7 (48:41).

V nadaljevanju je Himki uspešno branil prednost nekaj točk. Dve minuti pred koncem je Blaž Mahkovic položil za 79:83. Po minuti odmora so imeli zmaji napad za le -1, vendar je Marko Marinović zgrešil trojko. Manj kot minuto pred zadnjo sireno je najboljši Olimpijin igralec Mirza Begić, ki je dosegel 18 točk, dobil peto osebno napako in je moral na klop. Gostje so nato srečanje s točkami Joffreyja Lauvergneja in Jamesa Augustina mirno pripeljali do konca. Končni izid je s trojko v zadnji sekundi postavil Marinović. Prvi strelec tekme je bil Rice (22).

Olimpija bo v naslednjem krogu, 29. oktobra ob 19.00, gostovala pri madžarskem Szolnokiju.

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Ni se mogoče znebiti občutka, da smo izpustili priložnost za zmago proti odlični ekipi Himkija. Tekmo smo dobro začeli, potem pa imeli nekaj slabih trenutkov, ko je z menjavami prišlo do padca v naši igri. Padla nam je koncentracija in naredili smo nekaj osnovnošolskih napak, slabo skakali in izkušeni gostje so to izkoristili. Nismo se predajali in igrali skozi celotno tekmo izjemno zavzeto. Sami ste bili priča dogajanju na igrišču, nekajkrat smo prišli blizu nasprotniku, potem pa nam je zopet padla koncentracija in nismo našli razpoloženega igralca, ki bi tekmo preobrnil v našo korist. Nismo razočarani s svojo igro, smo še le na začetku in videli smo lahko, da se lahko enakovredno kosamo z vsemi v tem tekmovanju."

Rimas Kurtinaitis, trener Himkija: "Vsakič, ko nasprotnik igra v Stožicah, je nevarno. Union Olimpija nima zvenečih imen, ampak so se izjemno borili in prikazali odlično predstavo. Zelo sem vesel zmage, ampak nisem zadovoljen z našo predstavo. Nismo odigrali dobre obrambe, saj smo prejeli kar 85 točk. Ni vse krivda naše obrambe, ampak tudi odlične predstave nekaterih igralcev Uniona Olimpije. Ljubljančanom želim vse dobro v nadaljevanju sezone, letos imajo zelo dobro ekipo, imajo dobrega in pametnega trenerja Pipana, proti kateremu je vedno težko igrati."