Robert Markoja je bil 26. v disciplini malokalibrska puška leže 50 metrov. Foto: MMC RTV SLO

Markoja je na sodobnem strelišču v predmestju Bakuja zadel 611,1, Debevec pa 606,3 kroga. Zlato kolajno je zaradi boljšega izida v zadnjem strelu osvojil Belorus Juri Šerbacević (249,2/626,0), srebrno Avstrijec Thomas Mathis (249,2/616,0), bronasto pa Rus Sergej Kamenski (228,0/617,0). Slovenec Rajmond Debevec je osvojil 53. mesto.

V ženski konkurenci sta poleg Žive Dvoršak, ki je zadela 601,6 kroga, in s tem zasedla 34. mesto, nastopili še Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek. Prva je preizkušnjo s 592,3 kroga končala na 53., druga pa s 580,4 kroga na 61. mestu.

V posamični konkurenci je bila najboljša Britanka Jennifer McIntosh (619,1), druga je bila Ukrajinka Darija Šaripova (615,5), tretja pa Švedinja Marie Enqvist (613,6).

Slovenija je v ekipni konkurenci zasedla 17. mesto (1774,3 kroga), slavila je Ukrajina (1832,3 kroga).

Mačkova v trapu 25.
Nastopila je tudi strelka Jasmina Maček, ki je v trapu zasedla 25. mesto. Prekmurka je v treh serijah zadela 62 letečih tarč, od tega 21 v prvi, 18 v drugi in 23 v tretji seriji.

Na današnji moški tekmi v disciplini malokalibrska puška trojni položaj je Erik Kandare s 1.120 krogi osvojil 41. mesto. V sredo bo v tej kraljevski strelski disciplini na sporedu še moška tekma v članski konkurenci, slovenske barve pa bosta zastopala Debevec in Markoja, na veliko sceno pa bodo stopili tudi strelci v trapu. V članski konkurenci bodo nastopili Denis Vatovec, Tomaž Blazinšek in Ivan Krkač.