Owen Hargreaves je debitiral za Manchester City. Foto: Reuters
Steven Gerrard
Steven Gerrard je v igro prišel v 75. minuti. Foto: EPA

30-letni vezist, ki se je prodajal tudi prek youtuba, je ob koncu poletnega prestopnega roka prišel v City iz mestnega tekmeca Uniteda. Svojo priložnost je dočakal v 3. krogu ligaškega pokala proti branilcu naslova Birminghamu, naslednjemu tekmecu Maribora v Evropski ligi.

Stoječe ovacije za Hargreavesa
Hargreaves je začel tekmo in zadel v 17. minuti z ostrim strelom z roba kazenskega prostora. Za končnih 2:0 je prvič v letošnji sezoni vratarja premagal Mario Balotelli. Hargreaves je 90 minut nazadnje odigral točno pred tremi leti, ko je zabil zmagoviti gol Manchester Uniteda proti Arsenalu (2:1). Od takrat je skupaj igral le 15 minut. Tokrat je igro zapustil v 57. minuti ob stoječih ovacijah. Etihad Stadium je pozdravil še enega povratnika, saj je po šestih mesecih kazni zaradi dopinga spet zaigral Kolo Toure.

Po šestih mesecih igro okusil tudi Gerrard
Veseli so tudi navijači Liverpoola, saj se je po šestih mesecih na zelenico vrnil kapetan Steven Gerrard, ki je imel težave s preponami. V igro je vstopil v 75. minuti. Redsi so na gostovanju pri Brighton & Hove Albionu slavili z 2:1. Prvič po vrnitvi v Liverpool je zadel Craig Bellamy, na 2:0 pa je v 81. minuti povišal Dirk Kuyt.

Sporna enajstmetrovka Chelseaja
V zahodnolondonskem obračunu je Chelsea šele po enajstmetrovkah izločil Fulham (4:3), potem ko v rednem delu in podaljških ni bilo zadetkov. Sporna je bila zadnja enajstmetrovka Fulhama, ko se je žoga odbila od prečke na gol črto in še enkrat v prečko preden je odskočila v polje. Igralci Fulhama so protestirali, če da je žoga šla čez črto, a so sodniki odločili drugače. Gosti so v 49. minuti zapravili enajstmetrovko.